آغاز نقل وانتقالات پرسپولیس؛ 3 تمدیدی و خرید 2 ستاره!

به گزارش خبرگزاری گیلی نت؛ 72 ساعت بعد از قهرمانی در لیگ برتر ایران، پرسپولیس تلاش خود برای حضور پرقدرت در فصل جدید و دفاع دوباره از عنوان قهرمانی را آغاز کرده است. این اولین فصل نقل و انتقالاتی پرسپولیس با مالکیت کنسرسیوم بانکی است و از این رو، هواداران این تیم انتظار دارند تا اسکواد تیم محبوبشان پرستاره تر از همیشه این دوره نقل و انتقالاتی را پشت سر بگذارد و از سوی دیگر مالکان جدید نیز به دنبال اثبات توانایی خود در رقابت با تیم رقیب هستند.

به گزارش ورزش سه، نکته جالب اینکه پرسپولیس 18 بازیکن در لیست خود دارد و در همین حالت عادی امکان جذب یک بازیکن را خواهد داشت اما نگرانی بزرگ پرسپولیس پایان قرارداد 10 بازیکن این تیم است که موضوع تمدید قرارداد بازیکنان را تبدیل به یک مسیله حاد در این باشگاه خواهد کرد.

از سوی دیگر پایان قرارداد قرضی احمد گوهری و تلاش میلاد سرلک و محمد عمری برای بازگشت از خدمت سربازی، باعث پیچیدگی بیشتر در فهرست سرخپوشان خواهد شد. البته در مورد سرلک و عمری هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده و درباره احمد گوهری هم احتمال دارد آلومینیوم قرارداد این بازیکن را از قرضی به قطعی تبدیل کند. مهدی عبدی مهاجم تیم پرسپولیس هم قراردادش با تراکتور تمام شده و به این تیم بازخواهد گشت.

* تمدید با ستاره ها در مراحل میانی
اگرچه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که قرارداد سه بازیکن این تیم به زودی تمدید خواهد شد اما به نظر می رسد بازیکنان این تیم فعلا عجله خاصی ندارند و باتوجه به تعطیلی 33 روزه تمرینات، ترجیح می دهند به استراحت و سفر بپردازند تا در روزهای بعدی کار مذاکره و تمدید قرارداد را پیش ببرند.

در حال حاضر مرتضی پورعلی گنجی، مهدی ترابی، فرشاد فرجی، علی نعمتی، وحید امیری، دانیال اسماعیلی فر، مسعود ریگی، سروش رفیعی، گیورگی گولسیانی، وحدت حنانوف از جمله بازیکنانی هستند که قراردادشان در پایان فصل تمام می شود و در انتظار پیشنهاد باشگاه باشگاه برای تمدید هستند.

البته باید این بازیکنان را به چند گروه مختلف تقسیم کرد؛ بازیکنانی که تمدید با آنها دشوارتر یا آسان تر از سایرین خواهد بود و همچنین نفراتی که پا به سن گذاشته و باشگاه باید در موردشان تصمیم نهایی بگیرد. در این بین باید توجه کرد که جدایی وحدت حنانوف تقریبا قطعی شده و از سوی طرفین تمایلی به امضای قرارداد جدید دیده نمی شود.

**دشوارترین تمدید قراردادی پرسپولیس بدون شک مهدی ترابی است که پیشنهادات بسیار خوبی هم دریافت کرده و حتی پیش از پایان فصل تماس ها برای اغوای او آغاز شده است. او برخلاف بسیاری از بازیکنان تجربه دریافت پول دلاری چندان از بازی در کشورهای حاشیه خلیج فارس ندارد و در پرسپولیس نیز هرگز دستمزد مالی مطلوب خود را دریافت نکرده و به همین دلیل طبیعی است که این فصل به دنبال قرارداد مالی بیشتری باشد.

**دانیال اسماعیلی فر نیز باوجود اشتباه در چند بازی و افت مقطعی، فصل خوبی را سپری کرد و او نیز مانند مهدی ترابی، پیشنهاد دارد. اما به هر حال پرسپولیس شانس خوبی برای تمدید قرارداد با این بازیکن خواهد داشت و با کمی چک و چانه، کار به سرانجام خواهد رسید.

**گیورگی گولسیانی که گل قهرمانی را به ثمر رساند و به بهترین گلزن خارجی پرسپولیس هم تبدیل شد، احتمالا موضوع تمدید را به بعد از یورو موکول خواهد کرد. اما درباره پورعلی گنجی، موضوع متفاوت است و هم پستی گیورگی شاید به اولین تمدیدی تیم پرسپولیس هم تبدیل شود.

**وحید امیری، سروش رفیعی و مسعود ریگی سه بازیکن پا به سن گذاشته پرسپولیس هستند که اوسمار باید در مورد آنها تصمیم بگیرد. امیری فصل آینده 36 ساله خواهد شد و سروش و ریگی نیز به عنوان بازیکنان 35 ساله در لیگ برتر ایران حضور خواهند داشت.

**در مورد علی نعمتی و فرشاد فرجی هم پرسپولیس کار سختی برای تمدید نخواهد داشت و به نظر باتوجه به محدودیت لیست تیم پرسپولیس، تصمیم گیری در مورد این دو بازیکن انجام خواهد شد.

2030245

* تلاش پرسپولیس برای خرید ستاره
شب گذشته مدیرعامل پرسپولیس از توافق برای خرید دو بازیکن خبر داد و بدون اینکه نامی از آنها ببرد، اعلام کرد که در روزهای آینده این انتقال ها رسمی خواهند شد. به نظر می رسد یکی از این بازیکنان در خط حمله باشد و هر دو هم جزء سهمیه لیگ برتری پرسپولیس هستند که اساسا خرید این دو بازیکن نشان می دهد پرسپولیس حداقل یک خروجی خواهد داشت.

اما پرسپولیس در خط حمله علی علیپور را هم زیر نظر دارد که با پایان قراردادش در پرتغال، گزینه طبیعی خط حمله این تیم محسوب می شود. البته رضا درویش هرگونه مذاکره با او را تکذیب کرده و این در حالی است که مهاجم سرخپوشان از مذاکره با باشگاه خبر داده بود.

پرسپولیس در عین حال به دنبال حفظ عبدالکریم حسن و اوستون اورونوف، دو بازیکن خارجی خود خواهد بود. همچنین بازیکنی نظیر علیرضا بیرانوند، ممکن است دوباره در نقل و انتقالات خبرساز شود.

پرسپولیس همچنین باید از نظر قانونی امکان خرید بازیکن به جای وحدت حنانوف را بررسی کند اما به هر حال بعید است که پرسپولیس بیشتر از 4 بازیکن خارجی را در لیست خود داشته باشد.

* تمدید قرارداد با اوسمار به یک شرط
باشگاه پرسپولس مدعی است که قرارداد اوسمار تمدید خواهد شد و برای امضای قرارداد دو ساله با ارزش 400 هزار دلار با این سرمربی به توافق رسیده اما در این بین یک پیش شرط مهم وجود دارد. اوسمار برای بررسی وضعیت بیماری همسرش راهی برزیل شده و تاکید دارد که امسال باید در کنار خانواده خود حضور داشته باشد.

قرار بر این شده که او تا هفته آینده پرسپولیس را در جریان تصمیم خود بگذارد تا تکلیف این تیم روشن شود. باتوجه به اینکه یک ماه تا شروع تمرینات پرسپولیس باقی مانده، پرسپولیس فرصت خوبی دارد تا حتی در صورت جدایی اوسمار، سرمربی بعدی خود را انتخاب کند.

پرسپولیس همچنین اردوی اروپایی خود را نهایی کرده و در هلند کمپ را برگزار خواهد کرد و حدود دو هفته در اروپا حضور خواهد داشت تا با برگزاری چند بازی دوستانه، وارد لیست بیست و چهارم شود.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آغاز نقل وانتقالات پرسپولیس؛ 3 تمدیدی و خرید 2 ستاره!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آغاز نقل وانتقالات پرسپولیس؛ 3 تمدیدی و خرید 2 ستاره!"، کلیک کنید.