آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟/ جدول قیمت ها

نگارعلی_ فرایند رجیستری تلفن همراه در کشور پیچیده و چند وجهی است که در وجوه مختلف آن از سازمان تنظیم مقررات به عنوان پیمان کار فنی گرفته تا وزارت صمت به عنوان متولی و سازمان گمرک کشور به عنوان دریافت کننده IME ها و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به عنوان ناظر اجرایی، در این فرایند حضور دارند.

فرایند واردات موبایل به شکل مسافری

سازمان گمرک مقدمات را برای واردات گوشی فراهم می کند و سامانه همتا رای نهایی را مبنی بر رجیستری می دهد؛ گمرک در این مسیر تنها تعرفه را دریافت می کند. در فرایند واردات گوشی های مسافری استعلام هایی صورت می گیرد، از جمله اینکه آیا مسافر در یک سال گذشته بازهم گوشی به کشور وارد کرده است یا خیر و آیا گوشی وارد شده با IME های تعریف شده همخوانی دارد یا خیر، آیا سیمکارت به نام مسافر است یا خیر و بعد از طی این مراحل و اخذ تاییدیه های لازم به شکل وب سرویس تبادل داده اتفاق می افتد و اطلاعات به سامانه همتا فرستاده می شود و سپس تلفن همراهی که به شکل مسافری وارد شده است، رجیستر می شود. در حال حاضر اما واردات آیفون 15 و 14 چه از طریق تجاری و یا مسافری ممنوع است.

روز گذشته اما مصوبه تعرفه واردات کالا به سود 96 درصدی بازرگانی واردات آیفون پرداخت که گمانه زنی ها را مبنی بر از سرگیری واردات آیفون به کشور و لغو ممنوعیت این تلفن همراه تشدید کرد. بر این اساس تعرفه واردات آیفون 96 درصد قیمت این تلفن همراه خواهد بود.

آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟

براساس مصوبه تازه، تعرفه واردات آیفون 15 ساده حداقل 767 دلار خواهد بود که به علاوه قیمت 799 دلاری این تلفن همراه، در نهایت آیفون 15 ساده با قیمتی بالغ بر هزار و 566 دلار به کشور راه پیدا خواهد کرد؛ با توجه به نرخ ارز در بازار آزاد، آیفون 15 ساده به شکل حداقلی با قیمت 90 میلیون تومانی وارد کشور خواهد شد. در حال حاضر این تلفن همراه در کشور در بازه قیمتی 40 تا 42 میلیون تومان قرار دارد که به این روش بیش از دوبرابر گران خواهد شد. در خصوص آیفون 15 پلاس، این تلفن همراه در حال حاضر 899 دلار قیمت دارد و تعرفه 96 درصدی به معنای 863 دلار اضافه است که قیمت این تلفن همراه را به هزار و 762 دلار می رساند؛ با توجه به قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون 15 پلاس با قیمتی بالغ بر 101 میلیون تومان وارد کشور خواهد شد. در خصوص آیفون 15 پرو با کمترین حافظه، باید گفت که این تلفن همراه در بازارهای جهانی 999 دلاری قیمت دارد و تعرفه 96 درصدی به معنای 959 دلار هزینه بیشتر است که قیمت این تلفن همراه را به هزار و 958 دلار می رساند با قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون 15 پرو 112 میلیون تومان قیمت پیدا خواهد کرد. در خصوص آیفون 15 پرومکس، قیمت پایه این تلفن همراه هزار و 199 دلار است که تعرفه 96 درصدی، هزار و 151 دلار به قیمت آن اضافه می کند و در نهایت آیفون 15 پرومکس با قیمتی بالغ بر 2 هزار و 350 دلار به کشور وارد می شود که با توجه به قیمت ارز در بازار آزاد، آیفون 15 پرومکس در کشور 135 میلیون تومان قیمت پیدا خواهد کرد.

آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟/ + جدول
جدول قیمت آیفون های سری 15 با تعرفه 96 درصدی
آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟/ + جدول
جدول قیمت آیفون های سری 14 با تعرفه 96 درصدی

چه بر سر آیفون های 14 و 15 در دست مردم می آید؟

قانون تعرفه 96 درصدی بازرگانی تلفن های همراه آیفون با شک و تردیدهای زیادی همراه است؛ از جمله اینکه سرنوشت آیفون های 14 و 15 در دست مردم چه می شود؛ یکی از احتمال هایی که وجود دارد این است که این تلفن های همراه مجددا تشریفات قانونی را طی کنند و قابلیت رجیستری پیدا کنند. اما باید دید ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز چه تصمیمی برای این تلفن های همراه خواهد گرفت و اگر قانون جدید عطف به ماسبق شود دامن گیر گوشی های قاچاق نیز می شود و در صورتی که این طور نباشد کالاهای قاچاق تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟/ جدول قیمت ها" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیفون با تعرفه 96 درصدی چند؟/ جدول قیمت ها"، کلیک کنید.