ابتکار ناسا به المپیک پاریس می رود!

یک سوپرپلیمر جدید که با توجه به ایده ناسا ساخته شده است، در رقابت های المپیک پاریس 2024 بر تن وزرشکاران خواهد بود.

به گزارش گیلی نت، لحظه ای که علاقه مندان به ورزش سه سال منتظر آن بودند، با آغاز بازی های المپیک پاریس 2024 در 26 ژوییه بالاخره فرا می رسد.

به نقل از دیلی میل، در طول این رویداد 19 روزه، 10500 ورزشکار از 206 کشور جهان در 329 زمینه از دو و میدانی گرفته تا اسکیت بورد با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

اگر بازی ها را تماشا کنید، احتمالا متوجه خواهید شد که لباس ورزشی چند ورزشکار دارای یک الگوی چرخشی است. این لباس ها با یک ابرماده الهام گرفته شده از ایده ناسا توسط شرکت «ریون لبز»(Rheon Labs) ساخته شده اند که پیشتر به تعدادی از ورزشکاران کمک کرده است تا رکوردها را بشکنند.

«اولگا کراوچنکو»(Olga Kravchenko)، مدیر طراحی شرکت ریون لبز، گفت: فناوری ما سال ها پژوهش بیومکانیکی را با شیمی پیچیده ترکیب کرده است تا دنیای جدیدی را از پتانسیل ورزشکاران به نمایش بگذارد و دوره جدیدی از عملکرد را برای دوندگان شکل دهد.

کراوچنکو ادامه داد: فناوری ما یک سوپرپلیمر جذب کننده انرژی حساس به کشش، سبک وزن و عملکردمحور است. این پلیمر را می توان به عنوان ماده تشکیل دهنده لباس های فعال برای بهینه سازی عملکرد استفاده کرد.

پلیمر در حالت طبیعی خود، نرم و انعطاف پذیر است، اما هنگامی که تحت فشار قرار می گیرد، انرژی را جذب می کند و سفت می شود. کراوچنکو این رفتار را با ماسه مرطوب مقایسه کرد. وی افزود: پلیمر مانند ماسه خیسی است که در حال دویدن روی آن هستید، فقط در اثر ضربه خوردن سفت می شود و سپس دوباره به حالت نرم و انعطاف پذیری بازمی گردد. این قابلیت منحصربه فرد بدین معناست که می تواند بدون این که راحتی کاربر را به خطر بیندازد، در صورت نیاز پشتیبانی شود و عدم کارآیی انرژی را کاهش دهد.

این ماده از نظر عملی، عضلات را در کارآمدترین موقعیت قرار می دهد و تضمین می کند که انرژی ورزشکار هنگام مسابقه از بین نمی رود.

ابتکار ناسا به المپیک پاریس می رود!

چندین برند مشهور از جمله «رافا»(Rapha)، «هارلی دیویدسون»(Harley Davidson) و «روروک»(Ruroc) در حال حاضر از این سوپرپلیمر در محصولات خود استفاده می کنند. «آدیداس»(Adidas) نیز از این ماده در محصولات مجموعه «تکفیت»(Techfit) و «آدیزیرو»(Adizero) خود استفاده می کند که در میان بسیاری از ورزشکاران برجسته محبوبیت دارند.

در هفته های اخیر، چندین رکورد جهانی توسط ورزشکارانی شکسته شده است که سوپرپلیمر شرکت ریون لبز را به تن داشته اند.

کراوچنکو گفت: دیدن ورزشکارانی که سوپرپلیمر را در المپیک پاریس می پوشند، یک لحظه بسیار غرورآفرین برای همه گروه شرکت ریون لبز خواهد بود. ما مفتخریم که نوآوری های حوزه فناوری در ورزش جدی گرفته می شوند و در چنین بازی های معتبری حضور پیدا می کنند.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابتکار ناسا به المپیک پاریس می رود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابتکار ناسا به المپیک پاریس می رود!"، کلیک کنید.