افشاگری رومانو/ چرا مسی آمریکا را به لیگ سعودی ترجیح داد؟

افشاگری رومانو/ چرا مسی آمریکا را به لیگ سعودی ترجیح داد؟

آفتاب نیوز :

لیونل مسی، ستاره اسبق باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین با انتخاب باشگاه اینترمیامی آمریکا که دیوید بکام، ستاره اسبق تیم ملی انگلیس یکی از مالکان است، جهان فوتبال را شگفت زده کرد و علاوه بر این، بزرگ ترین قرارداد تاریخ لیگ آمریکا را رقم زد.

این انتخاب در حالی صورت گرفت که چندین ستاره بزرگ دنیای فوتبال از جمله کریستیانو رونالدو پرتغالی، کریم بنزما فرانسوی و نیمار برزیلی با امضای قرارداد با تیم های عربستانی راهی لیگ حرفه ای سعودی شده بودند.

در آن برهه به نظر می رسید که رکورددار فتح توپ طلای جهان نیز به یکی از بازیکنان لیگ عربستان تبدیل شود. با این حال، مرد آرژانتینی راه دیگری را در پیش گرفت.

حالا پس از گذشت کمتر از یک سال، فابریتزیو رومانو، خبرنگار مطرح ایتالیایی که به انتشار اخبار موثق درباره بازار نقل و انتقالات خارجی شناخته می شود، در پادکست ARLS از دلیل انتخاب مسی پرده برداشت و گفت: مسی مدت ها قبل از ابراز علاقه سعودی ها، برنامه کوچ به اینترمیامی را ریخته بود.

وی افزود: البته تصور نمی کنم که مسایل مالی در میان باشد. بلکه دلایل خانوادگی و البته نزدیک بودن به دیوید بکام دلیل تصمیم مسی بود. علاوه بر این، او با اینترمیامی این فرصت را داشت تا تیم را با دوستان صمیمی اش همچون سرخیو بوسکتس و جردی آلبا بسازد.

خبرنگار ایتالیایی ادامه داد: او این فرصت را داشت تا چیزی را بسازد که شاید در عربستان هرگز فرصت آن را پیدا نمی کرد. دلایل مختلفی وجود دارد، اما او مدت ها قبل برای رفتن به اینترمیامی نقشه کشیده بود. البته نمی گویم که انتقال نزدیک و قطعی بود بلکه همچنان یک احتمال محسوب می شد.

با حرف های رومانو، می توان به این نتیجه رسید که انتخاب مسی اشتباه نبود، چون مرد آرژانتینی فراتر از آنچه لیگ حرفه ای سعودی به آن دست یافته، به محبوبیت رسیده است. محبوبیتی که به نظر می رسد در مقایسه با دستاورد رونالدو، به مرابت قابل تامل تر باشد. مرد پرتغالی اوایل سال 2023 به النصر پیوست، اما باوجود دست وپا کردن اسم و رسم برای لیگ عربستان، از کانون توجه دور شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افشاگری رومانو/ چرا مسی آمریکا را به لیگ سعودی ترجیح داد؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افشاگری رومانو/ چرا مسی آمریکا را به لیگ سعودی ترجیح داد؟"، کلیک کنید.