امروز یاد و آرمان های امام راحل فراتر از مرزهای کشور رفته است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

امروز یاد و آرمان های امام راحل فراتر از مرزهای کشور رفته است - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری بعداز ظهر دوشنبه در دیدار با گروه فقه پزشکی مرکز فقهی ایمه اطهار علیهم السلام با تسلیت ایام 14 و 15 خردادماه و شهادت رییس جمهور شهید و شهدای خدمت گفت: امروز نام و یاد امام راحل و آرمان های انقلاب اسلامی فراتر از مرزهای کشور رفته و رهبر معظم انقلاب نیز دانشجویان دانشگاه های آمریکایی و کشورهای اروپایی را خطاب قرار می دهند.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از اقدامات مرکز فقهی ایمه اطهار علیهم السلام که از سوی آیت الله فاضل لنکرانی بنا نهاده شده گفت: این مرکز به عرصه های فقه معاصر ورود کرده و اقدامات پژوهشی و آموزشی خوبی را رقم زده است.

امام جمعه قم، مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی را از شاگردان مکتب امام راحل برشمرد و گفت: این مرجع فقید تقلید در تمامی مراحل انقلاب اسلامی در کنار امام راحل قرار داشت و با آرمان های امام بزرگوار آشنا بود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه امروز حوزه علمیه بالنده است افزود: باید دستاوردهای پژوهشی و علمی حوزه های علمیه در قالب نمایشگاهی به جامعه شناسانده شود.

وی ضمن انتقاد از فضاسازی علیه شورای عالی مدیریت حوزه گفت: شورای عالی و مدیریت حوزه های علمیه رسالت سیاستگذاری کلان و ساماندهی امور و پیشبرد کارها را بر عهده دارد.

نایب رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: بسیاری از علوم در حوزه علمیه احیا شده و حوزه علمیه امروز، حوزه ای جامع است.

وی با بیان اینکه برجستگی های فقه و اصول در حوزه علمیه باید حفظ شود افزود: بسیاری از دستاوردهای حوزوی از این دو علم بر می خیزد و در عین حال باید دیگر ویژگی های حوزه علمیه نیز مورد توجه باشد.

آیت الله حسینی بوشهری ابراز کرد: مرکز فقهی ایمه اطهار علیهم السلام در کنار توجه به فقه سنتی در عرصه های فقهی جدید نیز ورود کرده که می تواند پاسخگوی نیازهای جامعه باشد.

وی تاکید کرد: ظرفیت های فقه و اصول بسیار زیاد است و امروز عرصه برای ورود به مسایل مختلف باز است و تفقه به عمیق در علوم اسلامی و دینی باید مورد توجه باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امروز یاد و آرمان های امام راحل فراتر از مرزهای کشور رفته است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امروز یاد و آرمان های امام راحل فراتر از مرزهای کشور رفته است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.