اگر یک خانم شاغل هستید، عاشق این پنج سریال کره ای خواهید شد

اگر یک خانم شاغل هستید، عاشق این پنج سریال کره ای خواهید شد

آفتاب نیوز :

هر روزی که می گذرد محصولات فرهنگی کشور کره جنوبی بیش از پیش بین مردم کشور های مختلف محبوب می شود و در نتیجه آن علاوه بر منفعت اقتصادی قابل توجه برای این کشور، فرهنگ و تاریخ کره هم بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. در بین این محصولات فرهنگی، اما احتمالا موسیقی (کی پاپ) و سینما و سریال (کِی دراما) بیشترین طرفدار را به خود اختصاص می دهند. اما در بین کشور های فراوانی که قصد تسلط بر چنین بازاری را دارند برای نمونه سریال های کره ای و به قول خودشان KDrama چه خصوصیتی دارد که اینچنین بین مردمی از کشور ها و قاره ها و فرهنگ های مختلف محبوب می شود؟

پاسخ به این پرسش البته نیاز به یک بررسی جامع و تخصصی دارد، اما موضوعی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، حضور شخصیت های زنِ قدرتمند در سریال های کره ای است. شخصیت های زنِ مستقل و حرفه ای که نه تنها حضورشان فقط یک شعار توخالی نیست بلکه خط داستانی اصلی سریال حول خصوصیات و تصمیم های آن ها شکل می گیرد.

به همین بهانه در این مقاله نگاهی انداختیم به برخی از محبوب ترین و موفق ترین سریال های محصول کشور کره جنوبی که دارای شخصیت های زنِ قدرتمند هستند و در نتیجه اگر از تماشای زنان بااراده و حرفه ای لذت می برید، تماشای این سریال ها را از دست ندهید.

شیطانِ من (My Demon)

کارگردان: کیم جانگ- هان

بازیگران: سانگ کانگ، کیم یوو- جانگ

تعداد قسمت ها: 16

ژانر: تخیلی، کمدی- رمانتیک

خلاصه داستان: داستان تخیلی و جذاب این سریال با معرفی شیطانی به نام جانگ کو- ون با بازی سانگ کانگ آغاز می شود. شیطانی که با ارایه یک قرارداد وسوسه کننده قربانیانش را به دام می اندازد. او در ازای برآورده کردن آرزو های هر فرد، روح آن ها را دریافت می کند و فرد مورد نظر 10 سال پس از رسیدن به مرادش باید به جهنم برود. داستان “شیطان من”، اما زمانی جذاب تر می شود که این شیطان با زنی قدرتمند و مدیرعامل یک کمپانی بزرگ یعنی دو دو هی با بازی کیم یوو- جانگ برخورد می کند. هرچه داستان پیش می رود آن قدر اتفاق های هیجان انگیز و پیشبینی نشده می افتد که احتمالا متوجه نخواهید شد کی به قسمت شانزدهم رسیده اید.

شخصیت زن قدرتمند: در این سریال دو دو هی یک زن کاملا خودساخته است. در همان ابتدای سریال وقتی او جایزه برترین مدیرعامل سالِ کره را دریافت می کند یا وقتی با جلوتر رفتن داستان می فهمیم او در زمان دانشجویی کمپانی به وجود آورده که پس از 7 سال برترین در نوع خودش است، متوجه می شویم با چه زن قدرتمندی روبرو هستیم. او که در جایی می گوید “من با کارم ازدواج کرده ام” هر روز ساعت های فراوانی کار می کند، سخت ترین تصمیم ها را بدون تردید و دودلی می گیرد و درنهایت حتی وقتی با یک شیطان یا قاتل درگیر می شود هم هنوز توانایی چرخاندن یک کمپانی بزرگ را دارد.

فرود اضطراری روی تو (Crash Landing On You)

کارگردان: لی جانگ- هیو

بازیگران: هیون بین، سان یه- جین، سیو جی- هایه، کیم جانگ- هیون

تعداد قسمت ها: 16

ژانر: کمدی- رمانتیک

خلاصه داستان: یوون سه- ری با بازی سان یه- جین که دختر ناتنی و وارث یکی از قدرتمندترین و ثروتمندترین مردان کشور کره جنوبی است، در همان آغاز داستان به دلیل یک اشتباه در حین پاراگلایدر سواری در داخل مرز کره شمالی سقوط می کند. یوون توسط یک افسر عالی رتبه کره شمالی یعنی کاپیتان ری جیونگ- هیوک با بازی هیون بین کشف می شود و داستان از این پس با تلاش یوون برای فرار از کره شمالی و کمک کاپیتان به او و البته عشق شکل گرفته بین این دو شخصیت ادامه پیدا می کند.

شخصیت زن قدرتمند: یوون سه- ری به عقیده بسیاری یکی از قدرتمندترین شخصیت های زن در تاریخ سریال های کره ای است. یوون که پس از مرگ مادر اصلی اش توسط خانواده ای ثروتمند پذیرفته می شود خیلی زود نشان می دهد چه استعدادی در راه تولید ثروت دارد. او در عین جوانی یک کمپانی و برند فشن و محصولات زیبایی را از صفر به بالاترین جایگاه ممکن رسانده و به شدت حرفه ای، سرسخت و بااعتماد بنفس است. نکته جذاب دیگر درباره یوون نوع لباس پوشیدن و ظاهر اوست. یوون به عنوان یک مدیرعامل زن همیشه بسیار شیک و خوشپوش است و معمولا از کت، ژاکت (بلِیزر) و کیف هایی از برندهایی، چون شنِل، لویی ویتون و سلین استفاده می کند.

هتل دل لونا (Hotel Del Luna)

کارگردان: اه چونگ- هوان

بازیگران: یو، ییو جین- گو، شین جانگ- کیون، بایه هایه- سان

تعداد قسمت ها: 16

ژانر: تخیلی، کمدی، رمانتیک، ترسناک

خلاصه داستان: داستان جذاب این سریال تخیلی پیرامون هتلی برای مرده ها و البته مدیر جذاب و خوشپوشش می گردد. جان من- ول با بازی یو زنی است که به خاطر گناهانش نفرین شده تا زمانی که فردی گناهکارتر از خودش پیدا نکرده مدیریت تشکیلاتی را بر عهده داشته باشد که مانند هتلی برای مرده هاست. داستان با ورود گو چانگ- سانگ با بازی ییو جین- گو از این هم جذاب تر می شود. گو به خاطر قراردادی که پدرش سال ها پیش قبول کرده حالا مجبور است در این هتل باشد و به عنوان مدیر زیردست جان فعالیت می کند.

شخصیت زن قدرتمند: احتمالا در سریال های کره ای شخصیت زنی خوشپوش تر و البته ترسناک تر از جان من- ول پیدا نخواهید کرد. جان با وجود اینکه در بسیاری مواقع احمقانه رفتار می کند و زود عصبانی می شود، اما به شدت در کارش ماهر است و تشخیص هوش بالایش کار سختی نیست. جان البته از سلیقه ای بسیار گران هم برخوردار است و کمدی پر از محصولات برند های گرانی، چون جیوانچی، گوچی، دیور، میو میو، ورساچه، کلویه، شنل، نینا ریچی، و مارا مارا دارد. تماشای انتخاب لباس های جان به عنوان مدیرعامل تشکیلاتی فراطبیعی حتما بر لذت شما از تماشای این سریال خواهد افزود.

تسلیم نشو (ادامه بده) (Run On)

کارگردان: لی جایه- هون

بازیگران: ایم سی- وان، شین سه- کیونگ، چوی سو- یانگ، کانگ تایه- اه

تعداد قسمت ها: 16

ژانر:رمانتیک، کمدی، درام، ورزشی

خلاصه داستان: دونده سابق کی سیون- گیوم با بازی ایم سی- وان در تلاش است تا به عنوان مدیر برنامه ورزشکاران فعالیت کند و در عین حال به شدت تنهاست. تنها دوست او یک مترجم است که به دنیا مانند یک میدان جنگ نگاه می کند. داستان با ورود مدیرعامل جذاب یک شرکت قدرتمند در حوزه ورزش و عشق سوزان او جالب تر می شود و از عشق و تنهایی و جنون قدرت گرفته تا ورزش حرفه ای و شرایط روحی ورزشکاران حرفه ای پس از بازنشستگی، همه و همه را در خود دارد.

شخصیت زن قدرتمند: دوران سخت و پرآشوب کودکی باعث شده مدیرعامل زن یک آژانس ورزشی مشهور، سرسخت و رک و حتی گاهی بدجنس باشد و کلامی پر از طعنه داشته باشد. او که در کودکی به خاطر سختگیری خانواده اش مجبور شده فوتبال را کنار بگذارد حالا در بزرگسالی به زنی مستقل و رهبری مقتدر تبدیل شده که تعصبی مثال زدنی روی شرکت و کارکنانش دارد و البته سلیقه ای خوب در هنر.

برخورد (Encounter)

کارگردان: پارک شین- وو

بازیگران: سانگ هایه- کیو، پارک بو- گام

تعداد قسمت ها: 16

ژانر: ملودرام، رمانتیک

خلاصه داستان: ما با زنی به نام چا سو- هیون با بازی سانگ هایه- کیو همراه می شویم. زنی که در تمام عمرش همواره برای بقیه مانند یک دارایی بوده و حتی خانواده ثروتمند و سیاسی اش برای اهداف خودشان او را مجبور به ازدواج با پسرِ یک خانواده ثروتمند کرده اند. چا پس از پی بردن به خیانت شوهرش از او جدا می شود. چا حالا تنهاست و مسیولیت های فراوانی از جمله مدیرعاملی هتلی که بر اساس بخشی از توافق طلاق به او رسیده را برعهده دارد. داستان این سریال و البته زندگی چا با ورود یک مرد جالب با روحی آزاد به شدت جذاب تر می شود.

شخصیت زن قدرتمند: چا سو- هیون مانند بسیاری از مدیرعامل های زن در سریال های کره ای و شاید در دنیای واقعی معتاد به کار کردن است. او که پس از طلاق مسیولیت های زیادی دارد نه به عشق و رابطه فکر می کند و نه وقتی برای آن دارد. نگاه چا به دنیا، اما پس از آشنایی با کیم جین- هیوک با بازی پارک بو- گام کم کم دچار تغییر می شود و او به عنوان زنی قدرتمند از خانواده ای پرنفوذ یاد می گیرد زندگی زیباتر از جنگ دایمی برای رسیدن به قدرت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اگر یک خانم شاغل هستید، عاشق این پنج سریال کره ای خواهید شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اگر یک خانم شاغل هستید، عاشق این پنج سریال کره ای خواهید شد"، کلیک کنید.