برد نیمه اول تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ با طعم پنالتی – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

برد نیمه اول تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ با طعم پنالتی - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ از ساعت 15:30 امروز در ورزشگاه 40 نفری هنگ کنگ در حالی برگزار شد که نیمه نخست این دیدار با پیروزی دو بر یک شاگردان امیر قلعه نویی همراه بود.

مهدی طارمی (12 و 34) هر دو گل ایران را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند. هی وی ما (14) نیز برای هنگ کنگ گلزنی کرد.

ترکیب دو تیم

ملی پوشان ایران که صعود خود به دور نهایی انتخابی جام جهانی را قطعی کردند در این بازی با ترکیب زیر در میدان حضور خواهند داشت:

پیام نیازمند، آریا یوسفی، محمدامین حزباوی، شجاع خلیل زاده، ابوالفضل جلالی، محمد قربانی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی، مهدی قایدی و سردار آزمون.

همچنین وولفگانگ لویسر که به تازگی هدایت هنگ کنگ را بر عهده گرفته است ترکیب زیر را برای شروع این دیدار انتخاب کرد:

یاپ هونگ فای، لیون جونز، ژوزه د سوزا گونکالوس، زی نام یویه، وان سیو جان، تان چون لوک، چان شینیچی، جونینیو، چان مینگ رابی وو، هی وی ما و مت او.

بازی پر اشتباه در دفاع ایران

تیم ملی ایران همانطور که انتظار می رفت تسلط کامل توپ و میدان داشت. شاید اگر دفع توپ مناسب هونگ فای دروازه بان هنگ کنگ در دقیقه دو بازی نبود مهدی طارمی خیلی زود می توانست گل اول را به ثمر برساند اما گلر میزبان با کمک تیر دروازه موفق شد توپ را دفع کند اما تنها 10 دقیقه دیگر توانست دوام بیاورد تا اینکه مهدی طارمی پنالتی که مهدی قایدی با سانتر خود و اصابت توپ به دست مدافع هنگ کنگ کسب شد را به تور دروازه میزبان بچسباند.

پس از این گل هنگ کنگی ها بازی مستقیم را انجام دادند تا روی اشتباه آریا یوسفی در انتقال توپ از دفاع به خط میانی صاحب ضد حمله شوند و روی جاگیری «هی وی ما» که با اشتباه خلیل زاده تکمیل شده بود به گل تساوی انجامید. پس از این گل هم دفاع پر اشتباه ایران ناهماهنگ به نظر می رسید تا امین حزباوی و آریا یوسفی اشتباهاهی مکرر در فاز دفاعی داشته باشند.

کمک با پنالتی

بازی یکطرفه تیم ملی ایران ادامه داشت تا مهدی طارمی خودش توانست روی نفوذ از عمق دفاع هنگ کنگ با دروازه بان تک به تک شود و چاره ای برای گلر میزبان نسبت بیه خطا روی مهاجم ایران باقی نمانده و داور عمانی هم برای دومین بار نقطه پنالتی را نشان دهد تا بازی در 45 دقیقه ابتدایی با پیروزی دو بر یک ایران به پایان برسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برد نیمه اول تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ با طعم پنالتی – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برد نیمه اول تیم ملی ایران مقابل هنگ کنگ با طعم پنالتی – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.