تاکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت

تاکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت

رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توسعه ایستگاه های تندرستی و فضاهای ورزش شهروندی در مناطق جنوبی شهر تهران تاکید کرد و خواستار تدوین الگوی مدونی در سازمان ورزش شهرداری برای بهره گیری از ظرفیت قهرمانان شهر شد.

به گزارش گیلی نت، شمش احسان در نشستی با حضور مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران، سرپرست شهرداری منطقه 19 و پیشکسوتان، قهرمانان و نخبگان ورزشی این منطقه، با اشاره به برگزاری رقابت های قهرمانی رشته های مختلف ورزشی در سطح 22 منطقه شهر تهران، خواستار طراحی و پیاده سازی الگوی مدونی در سازمان ورزش شهرداری تهران شد تا از پتانسیل و ظرفیت قهرمانان و نفرات برتر این مسابقات برای ارتقای سطح ورزش شهروندی بهره گیری شود.

رییس کمیته ورزش شورا در بخش دیگری از سخنان خود به تصویب مصوبه ای در شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد که براساس آن، تخفیفات و امتیازاتی برای استفاده دانش آموزان، بانوان سرپرست خانوار، معلولین، جانبازان و خانواده های معظم شهدا از اماکن و مجموعه های ورزشی در نظر گرفته شده است.

شمس احسان همچنین از برنامه ریزی برای مناسب سازی چهار مجموعه ورزشی در چهار منطقه شهر تهران برای تسهیل و به منظور دسترسی معلولین و جانبازان به امکانات ورزشی خبر داد که یکی از این مجموعه ها، مجتمع شهید باکری در منطقه 19 خواهد بود.

در ادامه حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش شهرداری تهران با اشاره به اینکه به زودی ایستگاه ورزش تندرستی عصرگاهی ویژه شهروندان شاغل راه اندازی می شود بیان کرد: تلاش خواهیم کرد در راستای ترویج ورزش های همگانی علاوه بر اجرای همایش های فصلی، ایستگاه های تندرستی در سایر بوستان ها افزایش یابد تا شهروندان به واسطه حضور قهرمانان ورزشی و مربیان برای حفظ و ارتقای سلامتی خود به ورزش های همگانی بپیوندند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از مشارکت 220 درصد شهروندان منطقه 19 در مسابقات قهرمان شهر 2 با همت ورزشکاران و مربیان در راستای جلب مشارکت شهروندی خبر داد.

حسین اخگر پور ضمن قدردانی از حضور رییس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران در این منطقه افزود: در دوره مدیریت شهری جدید 13 مجموعه ورزشی این منطقه بازسازی و بازآماد و در سال جاری نیز دو قرار داد در این خصوص منعقد و اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در بوستان بانوان دهکده فوتبالی، استخر و امکانات متنوع ورزشی با سالن های مجزا موجود است که با استقبال خوب ورزشکاران، دانش آموزان و بانوان از سایر مناطق روبر و شده است.

اخگرپور با اشاره به اینکه 31 زمین چمن، 12 سالن چند منظوره، 5 استخر، 3 سوله الزهر(س)، زمین اسکیت و تنیس خاکی در این منطقه موجود است بیان کرد: در قرار داد با بهره برداران مجموعه های ورزشی در راستای عمل به مسیولیت اجتماعی آنها موظف شده اند سانس هایی رایگان یا نیم بها را برای استفاده اقشار خاص اختصاص دهند.

سرپرست شهرداری منطقه افزود: در راستای ارتقای سرانه های ورزشی و تفریحی در محلات کم برخوردار طی تفاهم نامه و هم افزایی ما بین سازمان ورزش شهرداری تهران و شهرداری منطقه 19 استخر امام علی (ع) مجدد بازسازی و احیاء شد تا شهروندان ناحیه سه نیز از خدمات ورزشی استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، اخگر پور در خصوص ترویج ورزش های همگانی در مدارس اظهار کرد: در قالب طرح تجهیز و کمک به مدارس علاوه بر آسفالت حیاط 15 مدرسه، اقلام ورزشی و تفریحی در همین راستا تهیه و به مدارس تحویل داده شد.

براساس این گزارش طی این نشست قهرمانان، پیشکسوتان و نخبگان ورزشی ضمن معرفی خود درباره افزایش امکانات ورزشی نظرات و پیشنهادهای خود را مطرح و با اهدای لوح و هدیه از آنها تجلیل شد.

پایان خبر گیلی نت 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تاکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تاکید بر توسعه زیرساخت های ورزش شهروندی در مناطق جنوبی پایتخت"، کلیک کنید.