تشدید بحران داخلی در فلسطین اشغالی

تشدید بحران داخلی در فلسطین اشغالی

منابع عبری زبان از تشدید بحران داخلی میان مقامات ارشد رژیم صهیونیستی به خصوص پس از اظهارات هشدارآمیز بنی گانتس به نتانیاهو خبر دادند.

به گزارش گیلی نت، سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع آگاه از شکاف و اختلاف در کابینه جنگ این رژیم بر سر استراتژی مذاکره در مورد مبادله اسرا خبر داد.

دفتر بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در واکنش به نتانیاهو اعلام کرد: اگر به اظهارات ما گوش می دادی، دو ماه پیش وارد رفح شده بودیم و ماموریت را پایان داده بودیم.

دفتر گانتس همچنین اعلام کرد اگر نتانیاهو کابینه جنگ برایش مهم است، پس باید تصمیماتی اتخاذ کند نه اینکه از ترس تندروها نتواند دست به اقدامی بزند.

گانتس تا دهم ژوین به نتانیاهو مهلت داده تا استراتژی مشخصی در مورد جنگ و مرحله بعد از آن اتخاذ کند.

وی افزود: اگر نتانیاهو خواسته های حزب من را برآورده نکند، از این کابینه ایتلافی خارج خواهیم شد.

عضو کابینه جنگ نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی شد و گفت: انتخابات زودهنگام امری مهم است و امیدواریم بر سر موعد برگزاری انتخابات به توافق برسیم.

نتانیاهو در واکنش به اظهارات گانتس گفته او باید موضع خود را در مورد عملیات رفح، نابودی گردان های حماس، حاکمیت تشکیلات خودگردان بر غزه و تشکیل کشور فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری اعلام کند.

ایتامار بن گویر وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز گانتس را مورد حمله قرار داده و به تلاش برای فروپاشی کابینه متهم کرده است.

همچنین اسموتریچ وزیر دارایی نیز از نتانیاهو خواست تا تصمیم استراتژیک برای اشغال کامل نوار غزه اتخاذ کند. او گفت: ما چه با گانتز چه بدون او در جنگ پیروز می شویم.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تشدید بحران داخلی در فلسطین اشغالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تشدید بحران داخلی در فلسطین اشغالی"، کلیک کنید.