تیپ چتربازان ارتش صهیونیستی هدف «آتش خودی»

تیپ چتربازان ارتش صهیونیستی هدف «آتش خودی»

ارتش رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) اذعان کرد کشته شدن 5 سرباز و زخمی شدن 7 سرباز دیگر در شمال غزه به دلیل تیراندازی نیروهای خودی بوده. حال سه تن از مجروحان وخیم گزارش شده است.

به گزارش گیلی نت، این سربازان صهیونیست همگی در «گردان 202» تیپ چتربازان خدمت می کردند که بخشی از یک گروهان فوق ارتدوکس بودند.

با هلاکت آنها، تعداد سربازان کشته شده در حمله زمینی نیروهای رژیم صهیونیستی به حماس در غزه و در عملیات مرزی به 278 نفر رسید. یک پیمانکار وزارت جنگ رژیم صهیونیستی هم در نوار غزه کشته شده است.

بر اساس تحقیقات اولیه از حادثه چهارشنبه، یک تانک که در کنار چتربازان در اردوگاه جبالیا فعالیت می کرد، حدود ساعت 7 بعد از ظهر به سمت ساختمانی که نیروها در آن جمع شده بودند، دو گلوله شلیک کرد.

نیروهای مسوول تانک از صبح به منطقه رسیده بودند و چند ساعت بعد چتربازان به منطقه رسیدند و در ساختمان پستی مستقر کردند. بعد از ظهر، گروه دیگری از چتربازان به همان منطقه رسیدند و به دو تانک مستقر در آنجا اطلاع دادند که در حال ورود به ساختمان هستند.

نیروهای مسوول تانک گفتند که لوله یک اسلحه را از یکی از پنجره های ساختمان شناسایی کردند و آنها را نیروهای دشمن فرض کرده و در نهایت دو شلیک انجام دادند. این حادثه همچنان در حال بررسی است.

براساس داده های ارتش رژیم صهیونیستی، از 278 سرباز اسراییلی که در جریان حمله زمینی این رژیم در غزه از اواخر اکتبر گذشته کشته شدند، حداقل 49 نفر بر اثر شلیک نیروهای خودی و در حوادث دیگر کشته شدند.

ارتش رژیم صهیونیستی ارزیابی کرده که دلایل بی شماری منجر به حوادث مرگبار شده است، از جمله مشکلات ارتباطی بین نیروها و خستگی و عدم توجه سربازان به مقررات. همچنین 1712 نظامی صهیونیست دیگر در عملیات زمینی زخمی شده اند که بر اساس داده های ارتش اسراییل، 338 نفر به شدت، 566 نفر در حد متوسط و 808 نفر به صورت خفیف زخمی شده اند.

پایان خبر گیلی نت  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تیپ چتربازان ارتش صهیونیستی هدف «آتش خودی»" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تیپ چتربازان ارتش صهیونیستی هدف «آتش خودی»"، کلیک کنید.