جزینی: دبیر یا خادم؟رزومه هر کسی مشخص است

جزینی: دبیر یا خادم؟رزومه هر کسی مشخص است

گیلی نت/اصفهان پیشکسوت کشتی ایران معیار قیاس میان رسول خادم و علیرضا دبیر را رزومه عملکردی آن ها دانست و گفت: هر دو از خوبان کشتی ما و نفر اول کشور هستند. حرف را کنار بگذاریم وگرنه لب و دهن را همه هستند. عملکرد مهم است!

رسول جزینی، ملی پوش اسبق تیم ملی کشتی فرنگی و مدیر آکادمی کشتی فرنگی سپاهان عصر امروز (یکشنبه، 30 اردیبهشت) در نشست خبری پیش از آغاز رقابت های لیگ دسته یک این رشته، اظهار کرد: چرا مایی که بهترین جنس دنیا در این رشته از این استان را داریم، در اصفهان از آن بی بهره هستیم. استان هایی که حتی در سطح اول از ما عقب بودند، به مدال طلای المپیک رسیدند که جای غبطه برای ما بود. رشته ای که در المپیک باشد قابل احترام است.

چراکه وقتی یک کشتی گیر از ایران در المپیک حضور داشته باشد در جهان مطرح می شود. در مسابقات آسیایی شاهد عملکرد درخشان نونهالان بودم. تلاش بی وقفه ای برای رسیدن به چنین روزی داشته ایم و باید یک مسیر عقب افتاده را جبران کنیم.

وی افزود: کار در کشتی بسیار سخت است. لول کشتی که در ایران می بینیم بسیار بالا است. در این گروهی که این کار را با تلاش شبانه روزی شروع کرده نقش من کمترین بوده است تا بتوانیم مسیری که خیلی عقب افتاده بودیم را جبران کنیم. ما بودیم و یاری خدا.

این پیشکسوت کشتی نصف جهان با بیان اینکه گرفتن طلا در کشتی ایران سخت ترین کار است که توانستیم 2 بار در رده های نونهالان و نوجوانان به این مهم دست یابیم، ادامه داد: در حال حاضر کار انسجام یافته، اما این کار حداقل 3 تا 4 سال زمان می خواهد تا این بازیکنان بتوانند به سطح و نتیجه برسند. در بزرگسالان سخت ترین مسابقات کشوری را پشت سر گذاشتیم و متاسفانه در هر وزن یک شرکت کننده داشتیم با این حال همه به جمع 8 نفر رسیدند. مقام دومی داشتیم که با بد شانسی از رسیدن به آسیا باز ماندیم.

جزینی در خصوص نقش رسانه ها نیز افزود: رسانه کمک بزرگی برای دیده شدن و انگیزه بخشی به هر تیمی است. یکی از کارهای رسانه ساختن الگو است و سخت ترین کار شکستن تابو و ترس از اسم است. این مسیر آرام آرام اعتماد به نفس را همراه خود می آورد و رسانه می تواند پتانسیل بومی را عیان کند. در عین حال باید مرز پررنگ کردن یک بازیکن و موفقیتش را رعایت کنیم.

جزینی با اشاره به تیم داری سپاهان در این رشته تاکید کرد: باشگاه سپاهان کمک بزرگی برای ما است ولی حتی اگر باشگاه یا هییت کشتی هم نباشد، عزم و اراده ما به انجام این کار است. مهمی داریم که می خواهیم به آن برسیم. امیدوارم آقای آذربایجانی نیز از مدیران خوب کشور است و امیدوارم در آینده همکاری خوبی داشته باشیم.

سرمربی آکادمی کشتی فرنگی سپاهان پیرامون رده سنی کشتی گیران بیان کرد: کشتی فرنگی قدرت بدنی بیشتری را می طلبد و به همین دلیل روی رده سنی ده و یازده سال تمرکز بیشتری داریم. هرچند هم اکنون کشتی گیران هفت و هشت ساله ای را در اختیار داریم که عجوبه هستند. استعدادیابی در شهرستان ها را نیز به صورت غیر رسمی در دستور کار خود قرار داده ایم و به روش های مختلف با شهرستان ها ارتباط داریم. بدون تردید چیزی جز همدلی و همکاری با یکدیگر نمی تواند ما را به هدف خود برساند.

وی افزود: اگر میزبانی ما نزدیک به فینال باشد بهتر خواهد بود. در گروه سختی قرار داریم. چراکه تیم های حاضر در آن می توانستند جزو چهار تیم برتر باشند. 

جزینی اضافه کرد: داریم فعلا کار را غیررسمی انجام می دهیم تا بتوانیم مسیر را ریل گذاری کنیم. توصیه ام از سن ده سالگی است، اما چند بازیکن فوق العاده 5 یا 6 سال داریم. برای ماندگاری اعجوبه ها ظرافت خاصی در پرورش لازم است. 

سرمربی سپاهان درباره رقابت های پیش رو تیمش خاطر نشان کرد؛ 3 تیم اهواز، قم و فارس در گروه ما هستند که هر کدام از ما 4 تیم مدعی کسب مدال هستیم. امیدوارم با خودباوری لازم بتوانیم به نتیجه برسیم. برای من تیم مرگ معنایی ندارد و بچه های من با تلاش هایی که انجام می دهند لایق قهرمانی و نتیجه خوب هستند. هر کسی از این استان در هر جای کشور عملکرد خوبی داشته سعی کردم به این تیم بیاورم.راه ما درست بوده و گوشی من پر است از تیم هایی که خواستند با ما اردو مشترک داشته باشیم، با توجه به شرایطی که داشتیم امکان آن فراهم نبوده است.

او یادآور شد: در تمام تورنمنت هایی که ما را به عنوان دست گرمی دعوت کردند، مقام و قهرمانی آوردیم. جهش خوبی داشتیم ولی نگه داشتن جایگاه و پرش بعدی مهم است.

جزینی درباره حمایت های هییت کشتی استان نیز تصریح کرد: تاکنون چیزی نبوده که از هییت بخواهیم و نشود. ریاست هییت کشتی اصفهان همیاری خوبی با ما داشته اند و با توجه به بضاعتشان کار ممکن را انجام داده اند.

این پیشکسوت و ملی پوش اسبق کشتی اصفهان در پاسخ به وجود دو قطبی جامعه کشتی (خادم-دبیر) توضیح داد: هر کسی کارنامه اش مشخص است و مقایسه دو دوتا چهارتا است. حرف را کنار بگذاریم وگرنه لب و دهن همه هستند. عملکرد مهم است! چه تیمی را تحویل می گیری، چه تیمی تحویل می دهیم. هر دو از خوبان کشتی ما و نفر اول کشور هستند. از نظر کاری هر کسی رزومه اش مشخص است. 

سرمربی آکادمی کشتی فرنگی سپاهان درباره شرایط تیم ملی کشتی با توجه به مسابقات المپیک پیش رو تصریح کرد: تیم ملی در گذشته روند بهتری داشت و اگر آنچه را که در مسابقات قهرمانی جهان امسال مشاهده کردیم، ترمیم نشده باشد در میدان نبرد المپیک کسب موفقیت دشوار خواهد شود. چراکه در این تورنمنت بهترین های جهان حضور دارند و جایی برای شانس و قرعه آسان نیست. از نظر من اگر ضعف های تیم ملی تقویت نشود موفقیت چندانی حاصل نخواهد شد.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جزینی: دبیر یا خادم؟رزومه هر کسی مشخص است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جزینی: دبیر یا خادم؟رزومه هر کسی مشخص است"، کلیک کنید.