جلسه جدید دادگاه لاهه درباره پرونده رژیم صهیونیستی

جلسه جدید دادگاه لاهه درباره پرونده رژیم صهیونیستی

دیوان بین المللی دادگستری از برگزاری جلسه جدید خود در پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به اتهام نسل کشی در نوار غزه طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، دیوان بین المللی دادگستری امروز (سه شنبه) اعلام کرد روزهای 16 و 17 ماه جاری میلادی (پنج شنبه و جمعه هفته جاری) جلسه جدیدی را برای بررسی پرونده شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی برگزار می کند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، در این جلسه اتخاذ تدابیر اضطراری بیشتر علیه رژیم صهیونیستی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

آفریقای جنوبی هفته گذشته درخواستی را برای اعمال تدابیر اضافی به دلیل حمله رژیم صهیونیستی به رفح به دیوان بین المللی دادگستری ارایه کرده بود.

آفریقای جنوبی در این باره اعلام کرده بود که تدابیر اضطراری اتخاذ شده در جلسات گذشته دادگاه لاهه، شرایط تغییریافته در غزه را پوشش نمی دهد.

آفریقای جنوبی در 29 دسامبر 2023 (9 دی 1402) شکایتی را به دیوان بین المللی دادگستری تسلیم کرده و صدور حکم علیه رژیم صهیونیستی به دلیل نقض کنوانسیون نسل کشی در جریان حمله به غزه را خواستار شده بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جلسه جدید دادگاه لاهه درباره پرونده رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جلسه جدید دادگاه لاهه درباره پرونده رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.