دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است

آنها از نفس نمی افتند

دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است

نزدیک دو ماه از آغاز اعتراضات دانشجویان آمریکایی می گذرد و آنها بی پروا به مطالبه گری خود از حکومت و نظام آموزشی ادامه می دهند و یک صدا «آتش بس غزه» را می خواهند و تاکید می کنند که حساب آموزش باید از صهیونیسم جدا شود.

گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، دانشگاه های آمریکا از 18 آوریل (30 فروردین 1403) صحنه اعتراض جدی دانشجویان به اقدامات رژیم صهیونیستی و همچنین برگزاری تحصن در همبستگی با مردم غزه و حمایت از فلسطین بوده است. این دانشجویان به عنوان بخشی از مطالبات خود از روسای دانشگاه ها، خواستار حمایت علنی آنها از آتش بس، قطع سرمایه گذاری و همکاری با شرکت های صهیونیستی و تامین کنندگان تسلیحات ارتش این رژیم هستند. 

این اعتراضات با مقابله پلیس آمریکا روبرو شده و تاکنون 2 هزار و 400 دانشجو در 50 دانشگاه بازداشت شده اند.

این در حالی است که جنبش دانشجویی در آمریکا الهام بخش اعتراضات مشابهی در دانشگاه های انگلیس، کانادا، استرالیا و سایر کشور ها از جمله هند و لبنان ایجاد کرده است.

در تازه ترین تحولات مرتبط با اعتراض های دانشجویی، شاهد تغییر نام کتابخانه بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهری نیویورک (The City University of New York) بودیم.

دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است

این دانشجویان در اقدامی خودجوش نام این مکان را به «کتابخانه الاقصی» تغییر دادند.

دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است

این اقدام برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره کتابخانه دانشگاه «الاقصی» غزه انجام شد که از سوی صهیونیست ها ویران شده است.

همزمان، خبرگزاری «الجزیره» فیلمی را در فضای مجازی منتشر کرد که فارغ التحصیلان دانشگاه واشینگتن را در حالی به تصویر می کشد که در جشن فارغ التحصیلی به نشانه اعتراض به نسل کشی در غزه، کلاه های خود را از سر برداشته اند.

در تحولی دیگر، خبر ها حاکی از موافقت دانشگاه هاروارد برای مذاکره با دانشجویان معترض به رژیم صهیونیستی است.

دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است

در همین رابطه، «آلن گاربر» رییس موقت دانشگاه هاروارد، موافقت کرد جلسه ای میان معترضان و مقامات دانشگاه در زمینه مطالبات دانشجویی برگزار شود.

دانشجویان دانشگاه هاروارد نیز به صورت داوطلبانه به تحصن در محوطه این دانشگاه پایان دادند.

این در حالی است که در روز های گذشته مسیولان دانشگاه هارواد، دانشجویان معترض به جنگ علیه غزه را به تعلیق تهدید کرده و خواستار پایان دادن به تجمع های اعتراضی شده بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشجوی آمریکایی همچنان معترض است"، کلیک کنید.