دانش بنیان ها توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند

دانش بنیان ها توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند

مدیر برنامه ملی صنعتی سازی مسکن ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان عمران و ساختمان، گفت: شرکت های ایرانی خصوصا شرکت های دانش بنیان و فناور توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند که این باور باید در دوره های بعدی نمایشگاه آبادیران و دولت های بعدی پر رنگ تر شود و این مساله را به عنوان یکی از شاخص های اصلی در نظر بگیرند.

به گزارش گیلی نت، هوشنگ فروغمند اعرابی خاطرنشان کرد: ستاد عمران و ساختمان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با توجه به اهمیت اهداف نمایشگاه آبادیران که استفاده از نوآوری در مسیر آبادانی ایران است، در قالب پاویونی در این نمایشگاه حضور پیدا کرده و تلاش دارد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه مسکن و فناوری مسکن و به ویژه شرکت های فعال در حوزه محرومیت زدایی را شناسایی کند.

وی اظهار کرد: امسال توانسته ایم چند شرکت فناور این حوزه را در دومین نمایشگاه ملی آبادیران مستقر کنیم. فناوری های این شرکت ها به گونه ای انتخاب شده اند که از نظر اقتصادی و فناوری، ارزش افزوده بسیاری برای محرومیت زدایی روستاها، بخش های محروم شهری و بازآفرینی شهری و بافت های فرسوده شهری به دنبال دارند و می توانند مشکلات این حوزه ها را برطرف کنند. همچنین حضور کنسرسیوم های فناور و صنعتی ساز مسکن در این نمایشگاه نیز پر رنگ است و آن را راهکاری برای عملیاتی سازی و توسعه تجاری شرکت های دانش بنیان در نظر گرفته ایم که امیدواریم بتوانیم هم در این غرفه برای شرکت ها فرصت سازی کنیم و هم اینکه در برنامه آبادیران و با همکاری نهادهای متولی در بحث محرومیت زدایی نقش آفرینی و همکاری داشته باشیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، فروغمند اعرابی تصریح کرد: در پاویون ستاد عمران و ساختمان، 10 شرکت حضور دارند. هر کدام از این شرکت ها در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری فناوری های BIM (مدل سازی اطلاعات ساختمان) که فناوری مدیریتی و نرم افزاری است، فعالیت دارند. همچنین شرکت هایی نیز که در ساخت بتن های سبک، سازه های سریع الاحداث و سبک و فناوری های مشابه فعالیت دارند، در این پاویون حضور یافته اند.

وی به چالش های این حوزه اشاره کرد و گفت: چالش های فناوران این حوزه بیشتر از جنس اعتماد و باور است. چالش های اقتصادی نیز حتماً در این حوزه مطرح است، اما همواره در سطوح مختلف مدیریتی باور داریم که شرکت های دانش بنیان و فناور و شرکت های ایرانی توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند. این باور باید در نمایشگاه های بعدی و دولت های بعدی پر رنگ تر شود و این مساله را به عنوان یکی از شاخص های اصلی در نظر بگیرند.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانش بنیان ها توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانش بنیان ها توانایی همکاری در حوزه آبادی و آبادانی ایران را دارند"، کلیک کنید.