رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند/ از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما

رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما

مراسم نکوداشت شهید جمهور و یاران با حضور مدیران رسانه ملی، جمعی از خانواده معزز شهدا، هنرمندان پیشکسوت وجوان شب گذشته در سازمان صدا و سیما برگزار شد. در این مراسم اهالی رادیو از خاطراتی که با رییس جمهور شهید داشتند، گفتند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، مراسم نکوداشت شهید جمهور و یاران با حضور مدیران رسانه ملی وحید جلیلی قایم مقام رییس صدا و سیما، علی بخشی زاده معاون صدا، محسن برمهانی معاون سیما و … جمعی از خانواده معزز شهدا در سالن خورشید مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این مراسم هنرمندان، خبرنگاران و گزارشگران تلویزیون و رادیو شرکت داشتند که می توان به حضور ابراهیم حاتمی کیا، مسعود ده نمکی، عذرا وکیلی، میرطاهر مظلومی، جواد قارایی، داود نماینده، احمد نجفی، انسیه شاه حسینی، مهران رجبی، ناهید مسلمی، پژمان کریمی، محمدرضا شفیعی، عباس محبی، محمدرضا ورزی، میلاد جباری مولانا، فریبا باقری، مریم خادم پور، ساجد قدوسیان، یوسف سلامی، محسن اسلام زاده و … اشاره کرد.
این مراسم با شعرخوانی سیدعلی موسوی گرمارودی آغاز شد.

در بخشی از این مراسم میلاد جباری مولانا، بازیگر به نمایندگی از رادیو صحبت کرد. او سال گذشته و درجریان بازدید رییس جمهور از ساختمان شهدای رادیو، در قالب تیاتر کاربردی، در نقش شهید غلامرضا رهبر (گزارشگر شهید صدا وسیمای ایران و از شهدای پیشگام رادیو)، در مقابل رییس جمهور به ایفای نقش پرداخته بود. او شب گذشته با بیان این خاطره، هنرمندان حاضر در مراسم را تحت تاثیر قرار داد.

رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند/ از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما

جباری مولانا در بخشی از خاطراتی که از رییس جمهور شهید داشت، گفت: در بخشی از نمایش وقتی رییس جمهور شهید چشمان شان به سربند «یا حسین (ع)» افتاد، تحت تاثیر قرار گرفتند. من هرگز نگاه رییس جمهور شهید را در آن لحظه فراموش نخواهم کرد. همان سربند یا حسین هم کار خودش را کرد و ایشان به شهادت رسیدند و آسمانی شدند. خوشحالم که برای رییس جمهور شهید اجرا کردم. او هنر را درک می کرد و با من تا پایان آن نمایش همراه شد.

جباری در انتهای صحبت چند سربند یا حسین را به مهمانان حاضر در جمع اهدا کرد. همچنین عباس محبی، بازیگر پیشکسوت رادیو بیان کرد: آشنایی ام با آقای رییسی به زمان تولیت ایشان در آستان مقدس رضوی بازمی گردد. سال گذشته که برای بازدید به سازمان آمده بودند ما درحال تمرین برای ضبط «صبح جمعه با شما» بودیم. رییس جمهور شهید به استودیوی محل ضبط برنامه آمدند. قرار نبود بمانند، اما نشستند و اشاره کردند که متن را اجرا کنیم. نزدیک که رفتم از لهجه شیرین مشهدی استفاده کردند و خطاب به من گفتند «من خودم مشهدی ام، اما شما لر ها را دوست دارم و صبح جمعه با شما را سال ها گوش دادم». ایشان ما را مورد تفقد قرار دادند و با مهربانی برخورد کردند.

رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند/ از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما

فریبا باقری، گوینده و مجری رادیو با اشاره به دیدار رییس جمهور شهید از ساختمان شهدای رادیو گفت: برای روز بازدید ایشان، نمایش طنز تدارک دیده بودیم. با وجود اینکه گروه همراه ایشان می خواستند بازدید ایشان زودتر تمام شود تا به دیگر برنامه هایشان برسند، اما ایشان صبوری کردند و گوش شنوا برای شنیدن نمایش رادیویی داشتند. شهادت ایشان همه را شوکه کرد. خوش به حال شهید جمهور ما که مزارشان کنار آقای ما، امام رضا و امام خوبی ها است.

مریم خادم پور، گوینده رادیو هم با بیان اینکه رییس جمهور شهید دغدغه مردم را داشت توضیح داد: او بسیار با اخلاص، متواضع و خاکی بود. برای سفر های مختلف با تیم رسانه ای رییس جمهور همراه می شدم. عشق مردم به رییس جمهور شهید وصف ناشدنی بود. یادمان نمی رود پروژه های متوقف مانده ای را که در این دوره با همت رییس جمهور شهید افتتاح شدند. امیدوارم راهش تا ابد ماندگار باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند/ از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رادیویی ها از خاطرات خود با شهید جمهور گفتند/ از سربند «یاحسین(ع)» تا حضور در استودیو صبح جمعه باشما"، کلیک کنید.