راه اندازی مراکز رشد کودک و آموزش معلمان در زیرمجموعه دانشکده تعلیم و تربیت

حمیدی فر تاکید کرد؛

راه اندازی مراکز رشد کودک و آموزش معلمان در زیرمجموعه دانشکده تعلیم و تربیت

رییس امور دانشکدگان تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت راه اندازی مراکز رشد کودک و آموزش معلمان در زیرمجموعه فعالیت های علمی و پژوهشی دانشکده های تعلیم و تربیت تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، فاطمه حمیدی فر معاون تحول و تعالی حوزه معاونت علوم تربیتی و مهارتی و رییس امور دانشکدگان تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد اسلامی در جمع اعضای هییت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز اظهار کرد: با توجه به سیاست های سند تحول و تعالی، ساختار مدارس سما و مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در آینده بسیار نزدیک به یک سازمان جامع آموزشی و تجربی تبدیل خواهد شد که از دوره مهد کودک تا پسادکتری را در خود جای خواهد داد.

وی اضافه کرد: در حال ورود به قلمروی یک دانشگاه جامعه پرداز هستیم و یکی از محور های مهم آن نظام تربیتی است که باید در آن به تربیت قوه عاقله اهتمام ورزید و در این راستا با نظام آموزشی تربیتی جدید موجود در دانشگاه جریان توانمندسازی فردی و گروهی را ایجاد خواهیم کرد.

معاون تحول و تعالی حوزه معاونت علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه آزاد را به عنوان یک دانشگاه پیشرو برشمرد و ادامه داد: دانشگاه آزاد برپایه نظام آموزشی ـ تربیتی جدید این دانشگاه و براساس اتفاقات واقعی که در صحنه بین المللی می افتد می تواند تصمیمات و واکنش های مناسبی ابراز کند.

رییس امور دانشکدگان تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد که بر همین اساس نظام نامه مدیریت دانش به واحد های دانشگاهی ارسال و جریانات دانشی و گروه های دانشی به جریان ماموریت گرا تبدیل شده اند که در همین راستا مدیران گروه های کشوری به عنوان مرجع دانشی و سیاستگذاران بخش نامه ای و آیین نامه ای شکل گرفته و ماموریت خویش را آغاز کرده اند.

حمیدی فر افزود: در این فرآیند تحولی نوعی یکپارچگی در عرصه ملی و بین المللی در شبکه بسیار بزرگ دانشگاه شکل گرفته تا شبکه دانشی منسجمی بین همه واحد ها و استان ها تشکیل شود و دانشکده های موضوعی مبتنی بر دانشکدگان پدید آید.

وی تاکید کرد: با ایجاد دانشکده تعلیم و تربیت، ظرفیت استفاده از زیرساخت ها و بستر های تربیتی این دانشکده ها مهیا شده است.

معاون تحول و تعالی حوزه معاونت علوم تربیتی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از اهداف مهم تشکیل دانشکده های تعلیم و تربیت را ایجاد زمینه برای تربیت و پرورش افراد موثر و تعلیم یافته برای حضور در تدریس مدارس سما و پس از آن در سایر مدارس کشور برشمرد و افزود: به این ترتیب نیرو های تعلیم یافته در این دانشکده ها در عرصه پایه مطالب را می آموزند و سپس در عرصه اجتماع مباحث آموخته شده را به شکل تجربی و عملی به کار می گیرند.

رییس امور دانشکدگان تعلیم و تربیت دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تشکیل مراکز پژوهشی خاص این دانشکده ها گفت: پدید آمدن مرکز رشد کودک و مرکز آموزش معلمان در زیرمجموعه فعالیت های علمی و پژوهشی دانشکده های تعلیم و تربیت مورد انتظار است.

حمیدی فر با بیان اینکه رویکرد دانشگاه ایجاد مدارس آموزشی نیست، ادامه داد: پشتوانه مدارس سما به دانشکده های تعلیم و تربیت متصل خواهد شد و از اعضای هییت علمی این دانشکده ها به عنوان استادان عرصه در مدارس استفاده خواهد شد، بنابراین رویکرد کلی دانشگاه ایجاد مدارس صرفاً آموزشی نیست، بلکه در کنار آموزش، پدیده ای مانند دانشگاه های علوم پزشکی شکل خواهد گرفت که دانشجویان درباره درس های عملی خود در محل کارگاه ها مطالب عملی مرتبط با دروس تیوری خویش را تجربه خواهند کرد.

به گزارش گیلی نت؛ در ادامه این نشست، معاون تحول و تعالی حوزه معاونت تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی به اتفاق هییت همراه با حضور در تعدادی از مدارس سمای دانشگاه آزاد اسلامی شیراز ضمن بازدید از محیط های آموزشی این مدارس از نزدیک در جریان فرایند اداره این مدارس قرار گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راه اندازی مراکز رشد کودک و آموزش معلمان در زیرمجموعه دانشکده تعلیم و تربیت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راه اندازی مراکز رشد کودک و آموزش معلمان در زیرمجموعه دانشکده تعلیم و تربیت"، کلیک کنید.