ردپای عامل انسانی در آتش افروزی تالاب انزلی / برخورد قاطع خواهیم داشت

ردپای عامل انسانی در آتش افروزی تالاب انزلی / برخورد قاطع خواهیم داشت

گیلی نت/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان گفت: شاهد اقدامات کارشناسی و انتظامی درباره حریق تالاب انزلی هستیم و در صورت احراز عمدی بودن، برخورد قاطع خواهیم داشت.

محمدرضا حق بین، دقایقی پیش در گفت وگو با گیلی نت، با اشاره به آخرین وضعیت آتش سوزی در اراضی حاشیه تالاب انزلی در منطقه تراب گوده، اظهار کرد: گزارش حریق در ساعت 13:55 اعلام شد و در ساعت 16:15 شاهد اطفای کامل آن بودیم.

وی با بیان این که حدود سه هکتار از اراضی تالابی طعمه حریق شد، افزود: علت آتش سوزی در دست بررسی است، اما برآوردهای اولیه حاکی از انسانی و عمدی بودن آن دارد و لذا شاهد اقدامات کارشناسی و انتظامی هستیم و در صورت احراز، برخورد سریع و قاطع خواهیم داشت.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان همچنین از تشکیل 9 فقره پرونده ی تخلف مربوط به آتش سوزی های تالاب انزلی خبر داد که از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در حال پیگیری است و بیان کرد: برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی، با افرادی که از روی عمد اقدام به آتش زدن منابع طبیعی و محیط زیست می کنند، برخورد می کنیم.

حق بین با بیان این که 10 اکیپ از شهرداری و آتش نشانی انزلی و فرمانداری شهرستان و اداره بندر و ادارات منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست و بسیج و نیروهای مردمی اقدام به اطفای حریق کردند، گفت: خوشبختانه خبررسانی به موقع مردم و انجام سریع عملیات اطفا، از گسترش آتش سوزی جلوگیری کرد.

وی با اشاره به دستور استاندار گیلان مبنی بر اعزام پنج اکیپ پشتیبان دیگر، خاطرنشان کرد: اطفای حریق با حضور به موقع آتش نشانان در سه ساعت انجام شد؛ این در حالی است که مهار آتش سوزی در اراضی تالابی در صورت گسترش، بسیار سخت خواهد بود.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ردپای عامل انسانی در آتش افروزی تالاب انزلی / برخورد قاطع خواهیم داشت" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ردپای عامل انسانی در آتش افروزی تالاب انزلی / برخورد قاطع خواهیم داشت"، کلیک کنید.