زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم/ برای خدمت به مردم منت می‌کشم

زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم برای خدمت به مردم منت می‌کشم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه تا به امروز هیچ اغماضی در برابر کسانی که حق مردم را خورده‌اند، نکرده‌ام گفت: به لطف خدا فساد را ریشه کن می‌کنیم.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت،  «علیرضا زاکانی» در برنامه بدون تعارف اظهار کرد: معتقدم باید زیر دو خم عناصری که با فساد اقتصادی سفره مردم را تنگ می‌کنند را گرفت.

وی ادامه داد: به لطف خدا فساد را ریشه کن می‌کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد دارایی‌های خود گفت: من چیز خاصی ندارم و فقط حقوق هیئت علمی دانشگاه تهران را دریافت می‌کنم. تاکنون کار خصوصی در حوزه پزشکی نکرده‌ام. سرمایه بانکی و ارزی هم ندارم. خانه‌ام را در دهه ۸۰ با کمک دامادها و فرزندان خریداری کردم. منزل من در میدان شهدا است. ماشین هم ندارم.

وی گفت: از شهرداری حقوقی دریافت نکرده‌ام. زمانی که مجلس هم بودم هیچ حق ماموریتی دریافت نکردم.

زاکانی در مورد تحصیل دختر خود در اروپا گفت: دختر دوم من فارغ التحصیل دانشگاه شریف است. تحصیلات خود را انجام داد و اکنون در حال خدمت است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد چرایی تصمیم خود برای ورود به عرصه انتخابات گفت: به دو دلیل این تصمیم را گرفتم؛ اول اینکه نگران بودم کشور به دهه ۹۰ بازگردد. دهه‌ای که به تعبیر رهبر انقلاب، دهه عبرت شد. دوم، مردم مشکلات متعدد معیشتی دارند و سفره‌هایشان تنگ شده است لذا تصمیم به ورود به عرصه انتخابات گرفتم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر بخواهید به عملکرد خود در گذشته انتقادی داشته باشید، کدام عملکرد شماست؟ افزود: در دوره شهرداری روح و جسم شهر را یکپارچه دیدیم و تمام تعهدات گذشته را که در جهت مصالح مردم و منافع شهر بود را پذیرفتیم در حالی که شهردار دیگری بدهی ایجاد کرده بود.

وی گفت: ۳۳ ماه در شهرداری هستم و غبطه می خورم که می‌توانستم کارهای بزرگ‌تری انجام داد. کارهای انجام شده بیش از کارهایی است که دیگران انجام داده‌اند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وزیر مهمی را در سال ۸۳ که جنبه‌های امنیتی را دنبال می‌کرد به مجلس آوردم. بعد از مدتی پرونده‌ای را دنبال می‌کردم با وجودی که هنوز نماینده هم نبودم، یک فرد عادی و استاد دانشگاه بودم. به نظرم رسید که حق مردم در حال ضایع شدن است، به همان وزارتخانه زنگ زدم و گفتم فلان مدیرتان فلان فساد را می‌کند، دو نفر از مدیران‌شان را به دفتر بنده فرستادند. آن‌جا صحبت کردیم و کلنجار رفتند و آخرش گفتم اگر رعایت نکنید حتماً با شما برخورد می‌کنم، برگشت گفت مگر تو کی هستی و چه کاری از دستت بر می‌آید؟

وی تصریح کرد: ماجرایی اتفاق افتاد و همین‌ها شکایت کردند اما محکوم شدند.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در دوران مسئولیت خود در دوراهی میان تصمیم سخت و محبوبیت بین مردم قرار گرفته‌اید، بیان کرد: بارها چنین چیزی بوده است. یک جایی بنده به موضوعی که احساس می‌کردم غارتی صورت می‌گیرد، اعتراض کردم. دو وزیر و برادر رییس جمهور علیه من شکایت کردند. یعنی وزارت اطلاعات و وزارت نفت و برادر رییس جمهور در دهه ۹۰ علیه من شکایت کردند. به دادگاه رفتم. آنها ۸ وکیل داشتند و من تنها بودم. ترکیب هیئت منصفه از سلایق مختلف سیاسی بودند. هر ۱۵ نفر از این هیئت منصفه رای دادند که من از حق مردم حمایت می‌کنم اما قاضی من را به یک سال زندان محکوم کرد و همین امر باعث شد شورای نگهبان در سال ۹۶ بنده را احراز صلاحیت نکند.

وی گفت: حکم من یکسال زندان بدوی بود. در نهایت در حکم نوشته شد آن حکم غیرشرعی و سیاسی بود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مردم احساس می‌کنند ما آدم سرسختی هستیم. من از پدرم جوانمردی را یاد گرفته‌ام و آموختم در مقابل برخی مسائل سرسخت باشم؛ یکی در مورد کسانی که حق مردم را می‌خورند؛ تا به امروز هیچ اغماضی در برابر کسانی که حق مردم را خورده‌اند، نکرده‌ام.

زاکانی گفت: در ۳۳ ماه گذشته بیش از ۳ میلیون درخت در تهران کاشته‌ایم. در پارک قیطریه برای ساخت مسجد حتی یک درخت قطع نشده است.

وی گفت: یک‌ عده علاقه دارند چهره آدم ها را جور دیگری نشان دهند. حرف‌هایی را می گوییم که مثل روز روشن است و اسناد آن موجود است. اما آن را تکذیب می‌کنند.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من یک بسیجی ام و بازنشستگی من با شهادت است. من یک پزشکم و مفتخرم. ما بازنشستگی نداریم و اگر زمانی مسئولیتی نداشتم به مردم خدمت رسانی می‌کنیم.

وی در مورد اختیارات رییس جمهور گفت: رییس جمهور اختیارات بسیار خوبی را دارد و به عنوان نفر اول اجرایی کشور و نفر دوم پس از رهبری است، لذا حتماً اختیارات ویژه ای برای خدمت دارد. اگر برخی مواقع بهانه‌ای صورت می‌گیرد کم میاورد و غر می‌زند. بنابراین می‌توان تحولات بزرگی در کشور با مردم ایجاد کرد.

زاکانی خطاب به هواداران خود افزود: از هواداران خود تشکر می‌کنم و می‌خواهم رعایت حقوق همه را داشته باشند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به مخالفان خود نیز بیان کرد: سینه من برای شنیدن حرف‌هایشان گشاده است. مخالفت را مبنای دشمنی نمی دانم.

زاکانی خطاب به مردم گفت: خادم شما هستم. خادمی که برای خدمت به شما منت می‌کشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم/ برای خدمت به مردم منت می‌کشم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاکانی: فساد را ریشه کن می‌کنیم/ برای خدمت به مردم منت می‌کشم"، کلیک کنید.