سفر هیاتی از ایران برای شرکت در نشست دوحه درباره افغانستان

سفر هیاتی از ایران برای شرکت در نشست دوحه درباره افغانستان

نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور افغانستان با اعلام سفر هیاتی از ایران به نشست دوحه، خاطرنشان کرد: هدف ما تبیین مواضع،‌ انتقال نگرانی‌های تهران درباره افغانستان و توضیح سیاست‌های انسان‌دوستانه ایران در زمینه اتباع حاضر در کشور به مقامات سازمان ملل و کشورهای شرکت‌کننده در نشست است. 

به گزارش گیلی نت، «حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور افغانستان اعلام کرد «برای شرکت در سومین نشست دوحه، در رأس هیاتی عازم قطر» است. 

سومین نشست دوحه درباره افغانستان قرار است طی امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه) با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار شود. پیش از این نیز ۲ دور دیگر از نشست‌های دوحه با موضوع افغانستان در قطر برگزار شده بود. 

کاظمی قمی درباره این نشست در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: هدف ما تبیین مواضع،‌ انتقال نگرانی‌های تهران درباره افغانستان و توضیح سیاست‌های انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در زمینه اتباع حاضر در کشور به مقامات سازمان ملل و کشورهای شرکت کننده در نشست است. 

او در توییت دیگری تاکید کرد: شرایط پیچیده و خطیر افغانستان و منطقه،‌ نیازمند رایزنی‌های همه جانبه با تمامی طرف‌هاست.

نماینده ویژه رئیس‌جمهور ایران در امور افغانستان ابراز امیدواری کرد «مذاکرات پیش رو به کاهش درد و رنج مردم شریف افغانستان منجر شود و صلح، ثبات،‌امنیت، توسعه پایدار و حکومتی مبتنی بر اراده آزاد مردم بدون دخالت و سلطه بیگانگان را به ارمغان آورد». 

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سفر هیاتی از ایران برای شرکت در نشست دوحه درباره افغانستان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سفر هیاتی از ایران برای شرکت در نشست دوحه درباره افغانستان"، کلیک کنید.