سگ های صاحب دار، مهم ترین عامل وقوع حیوان گزیدگی در مناطق تحت پوشش دانشگاه استان سمنان

سگ های صاحب دار، مهم ترین عامل وقوع حیوان گزیدگی در مناطق تحت پوشش دانشگاه استان سمنان

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان سمنان ،دکتر سید سعید کساییان با اشاره به اینکه بر اساس آمار موجود حیوان گزیده در سال 1399 به تعداد یک هزار و 370 نفر، در سال 1400 به تعداد یک هزار و 770 نفر، در سال 1401 به تعداد یک هزار و 996 نفر و در سال 1402 به تعداد 2 هزار و صد مورد در سطح شهرستان های تحت پوشش دانشگاه رسیده بود، گفت: متاسفانه طبق آمار موجود حیوان گزیدگی در چهار سال اخیر در مناطق تحت پوشش دانشگاه روند صعودی و افزایشی داشته است.

وی افزود: نکته قابل توجه این است که از 63 درصد حمله و حیوان گزیدگی توسط سگ ها به افراد، 83 درصد در اثر حمله توسط سگ های صاحب دار بوده و 17 درصد توسط سگ های ولگرد و بدون صاحب می باشد.

رییس مرکز بهداشت استان سمنان درباره انتقال بیماری از سگ به انسان، گفت: در کنار خطر حمله سگ ها به افراد مختلف و ایجاد جراحت و حتی مرگ ومیر می شود و تعداد بیماری هایی که از طریق سگ به انسان منتقل می شود بسیار زیاد است و ازجمله آن ها بیماری های انگلی و قارچی است.

وی افزود: بیماری هاری، یکی از بیماری های کشنده است که بیشتر از طریق سگ و گربه به انسان منتقل شده و در صورت تزریق نکردن واکسن، منجر به مرگ مبتلایان می شود.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سگ های صاحب دار، مهم ترین عامل وقوع حیوان گزیدگی در مناطق تحت پوشش دانشگاه استان سمنان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سگ های صاحب دار، مهم ترین عامل وقوع حیوان گزیدگی در مناطق تحت پوشش دانشگاه استان سمنان"، کلیک کنید.