سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود

سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود

گیلی نت/لرستان معاون آموزشی حوزه علمیه لرستان گفت: سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی امروز (سیزدهم خردادماه) در نشست بصیرتی با موضوع شخصیت عرفانی امام خمینی (ره) که با حضور دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر خرم آباد در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی استان برگزار شد، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در بسیاری از علوم و در زمینه فقه و اصول صاحب نظر بودند و در زمانی زندگی می کردند که تک مجتهد دنیای اسلام بودند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) شخصیتی است که در عصر غیبت توانست دو کار انجام بدهد، یکی اینکه اصل و اساس دین را که در جامعه بشری در تاریکخانه حکومت وقت قرار داشت، از کنج خانه ها بیرون آورد و پرچم وحی و دین خواهی را امام خمینی در دنیا برافراشت.

معاون آموزشی حوزه علمیه لرستان اضافه کرد: دینی که احیا شد و مردم سمت حقیقت رفتند. مردم طرفدار حق شدند و موج حق خواهی در عالم شکل گرفت.

موسوی بیان کرد: اولین خدمت امام (ره) این بود که دین را نجات داد که کار هر عالمی نبود. هر چند در این مسیر، مدرس ها شهید شدند.

وی با بیان اینکه دومین خدمت ایشان این بود که مکتب تشییع و اسلام اهل بیت را به عرصه اجتماع آورد، افزود: انسان هر چقدر خدایی باشد، شخصیت انسان هم به همان اندازه خدایی می شود و این اخلاص بالا، دلیل موفقیت امام خمینی بود.

معاون آموزشی حوزه علمیه لرستان ادامه داد: سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود. کسی که برای خدا کار کند، خدا چند ویژگی را به او می دهد، بصیرت، ویژه که می شود این پیش بینی های خدایی و ابهت و شخصیت والا، به طوری که دشمنان از این هیبت می ترسند و واهمه دارند.

موسوی با بیان اینکه امام خمینی (ره) در دنیا هیبت و هیمنه داشت، گفت: خداوند در حدیث قدسی وعده داده، کسی که اخلاص داشته باشد، مدیریت زندگی اش را بر عهده می گیرد.

وی با بیان اینکه ستون اصلی عرفان عملی امام خمینی (ره) این بود که برای خدا کار می کرد، اظهار کرد: ایشان، اخلاص و کار برای خدا را وظیفه حیاتی خود می دانست و حقیقت عالم هم همین است.

معاون آموزشی حوزه علمیه لرستان خاطرنشان کرد: بعضی ها هم حیاتشان شیطانی است. کشتن بیش از 40 هزار زن و کودک و بمباران اردوگاه های مردم مظلوم غزه، جز حیات شیطانی، هیچ حیاتی ندارد.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیره رفتاری و اخلاص امام خمینی (ره) فقط برای رضای خدا بود"، کلیک کنید.