شاهنامه فردوسی یک معجزه ادبی و حماسی است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

شاهنامه فردوسی یک معجزه ادبی و حماسی است - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، محمدرضا قلندر شریف عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی که با حضور مسوولان ملی، مدیران شهری و جمعیت پرشور زایران و مجاوران در مجموعه شاهنامه و آرامگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: هر شهری فلسفه وجودی خود را دارد و مشهد الرضا (ع) از زمان تاسیس بر کرانه خورشید ولایت و امامت شکل گرفت.

شهردار مشهد با بیان اینکه به برکت حضور عالم آل محمد (ص)، شهروند و گردشگر معنایی ندارد و زایر و مجاوران معنا دارد، افزود: مشهد خورشیدی به نام علی ابن موسی الرضا (ع) دارد و در جوار این خورشید، ستاره هایی در فرهنگ، حکمت، علم و دانش پرورش یافتند و فردوسی از جمله سرآمدان این ستاره هاست.

وی با بیان اینکه کارگروه ویژه ای در مشهد وجود دارد به نام «حکیم توس» که برنامه ریزی ویژه برای بزرگداشت فردوسی در دهه حماسه و ادب دارند، افزود: این برنامه از جمله همان تلاش هاست و این فرصت را بهانه ای می دانم تا از همه عزیزانی که در بزرگداشت حکیم توس تلاش دارند، تشکر کنم.

قلندر شریف با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب درباره حکیم ابوالقاسم فردوسی گفت: شاهنامه فردوسی به عنوان یک معجزه ادبی و حماسی محسوب می شود و افتخار ماست که به عنوان فارسی زبان، همسایه این شاعر شهیر هستیم.

شهردار مشهد اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نیز بیان می کنند، فردوسی خود خدای سخن است که زبانی محکم استوار دارد. او دل باخته و مجذوب مفاهیم و حکمت اسلامی است و شاهنامه را باید با این دید نگاه کرد.

وی اظهار کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی، رستم ها و اسفندیارهای واقعی بسیار هستند و بسیاری از شهدا همچون باکری ها، برونسی ها، همت ها و سلیمانی ها در هیبت قهرمانان جاودانه مطرح هستند. مسوولیت ویژه ما نیز تکریم این عزیزان و بزرگداشت مقام آنهاست.

قلندرشریف افزود: از سال 1392 محدوده توس به عنوان یک منطقه ویژه مطرح شد و از همان زمان، نهادهای مسوول توجه به این بخش به عنوان محدوده منفصل شهری را در دستور کار قرار دادند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاهنامه فردوسی یک معجزه ادبی و حماسی است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاهنامه فردوسی یک معجزه ادبی و حماسی است – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.