شکایت مستاجران از صاحب خانه ها به دلیل افزایش اجاره مسکن

شکایت مستاجران از صاحب خانه ها به دلیل افزایش اجاره مسکن

آفتاب نیوز :

سقف مشخص شده برای اجاره مسکن به مستاجران این امکان را می دهد که از سوء استفاده برخی افراد سودجو در بازار مسکن در امان باشند؛ بنابراین آگاهی مستاجران برای رهن و اجاره هر واحد مسکونی در هر دوره زمانی مهم است.

ابوالفضل نوروزی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه تعیین سقف اجاره و رعایت سقف اجاره تعیین شده در قالب قانون ساماندهی بازار مسکن و زمین دارای ضمانت نامه اجرایی بسیار دقیقی و سختگیرانه ای است گفت: در صورتی که موجر اجاره ای بیش از تعیین سقف اجاره شده دریافت کند علاوه بر آنکه باید مبلغ مازاد دریافت شده به مستاجر بازگرداند مشمول جریمه دوبرابری مبلغ دریافت شده خواهد شد که باید به حساب دولت واریز کند.

وی ادامه داد: مستاجر تا 5سال فرصت دارد که به دلیل افزایش گران فروشی و عدم رعایت سقف اجاره بها در شورای حل اختلاف شکایت کند.

نوروزی اظهار کرد: طبق قانون هر فرد می تواند یک اقامتگاه به عنوان اقامتگاه اصلی و یک اقامتگاه به عنوان فرعی داشته باشند چراکه هر فردی نمی تواند همزمان در چندین مکان سکونتگاه داشته باشد.

وی افزود: هر گونه جابه جایی برای موجر و مستاجر باید در سامانه املاک و اسکان ثبت شود و اگر به هر دلیلی موجر و یا مستاجر اقدام به ثبت اطلاعات خود نکند علاوه بر آنکه از معافیت های مالیاتی محروم می شود در صورت ثبت اطلاعات غلط با آن ها برخورد و مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شکایت مستاجران از صاحب خانه ها به دلیل افزایش اجاره مسکن" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شکایت مستاجران از صاحب خانه ها به دلیل افزایش اجاره مسکن"، کلیک کنید.