طرح «شنبه های احیا» برای واحدهای تولیدی در کردستان اجرا می شود – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

طرح «شنبه های احیا» برای واحدهای تولیدی در کردستان اجرا می شود - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، علی نوری عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از مرکز توسعه کار آفرینی کردستان اظهار کرد: کردستان دارای مرز مشترک با کشور عراق بوده و نیاز است از دانش فناوری ارتباطات برای کمک به ایجاد زیرساخت استفاده کنیم.

وی افزود: در سنوات قبل در زمینه نرخ بیکاری کردستان عمدتاً در رتبه های یکم تا پنجم نرخ بیکاری کشور بودیم اما در تابستان سال قبل بهترین عملکرد را در کاهش نرخ بیکاری داشتیم.

وی تصریح کرد: توجه به زیرساخت های فناوری ارتباطات و اطلاعات در راستای افزایش اشتغال و کاهش نرخ بیکاری مهم است و باید زیرساخت ها تقویت شوند.

نوری ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی را لازمه توسعه استان دانست و خاطرنشان کرد: براساس دستور رییس جمهور باید به اشتغال فارغ التحصیلان زاگرس نشین بیشتر توجه شود تا در زمینه اشتغال و توسعه کردستان قدم مثبتی برداشته شود.

معاون اقتصادی استاندار کردستان یادآور شد: کردستان استانی صنعتی نیست و توجه به تولید در توسعه کردستان مهم است و در این راستا سال قبل هر هفته یک روز را به نام «دوشنبه های تولید» نامگذاری کردیم که 70 واحد تولیدی به عرصه تولید بازگشت.

وی اضافه کرد: امسال «شنبه های تولید» را راه اندازی کردیم که در راستای احیای واحدهای تولیدی بویژه واحدهای تولید گوشت مرغ و گوشت قرمز قدم برخواهیم داشت و هدفگذاری کردیم تا بتوانیم موفق عمل کنیم.

نوری به وضعیت معادن استان پرداخت و گفت: کردستان در حوزه معدن رتبه یکم تولید طلای کشور را دارد و در حوزه ذخیره این ماده معدنی رتبه دوم کشور را داراست.

وی اعلام کرد: در حوزه کشاورزی و تولید توت فرنگی، گندم و انار رتبه های خوبی در کشور داریم و در حوزه صادرات و واردات نیز جا برای توسعه وجود دارد.

معاون امور اقتصادی استاندار کردستان اذعان کرد: اگر نتوانیم علم روز را به این حوزه ها وارد کنیم مسیر توسعه و تحول را نخواهیم دید بنابراین باید از همه ظرفیت ها در استان بهره ببریم.

نوری خاطرنشان کرد: به مدیران و مسوولان دستگاه های مختلف اجرایی تاکید شده که 20 درصد از تسهیلات را به شرکت های دانش بنیان اختصاص دهند.

وی اضافه کرد: انتقال دانش های فناوری به کشور عراق نیز از اولویت هایی است که مورد توجه خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح «شنبه های احیا» برای واحدهای تولیدی در کردستان اجرا می شود – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح «شنبه های احیا» برای واحدهای تولیدی در کردستان اجرا می شود – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.