فروش پانصد و 30 هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها/صادرات فناوری 3 برابر شد

معاون علمی رییس جمهور؛

فروش پانصد و 30 هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها صادرات فناوری 3 برابر شد

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: امسال، میزان فروش محصولات دانش بنیان کشور بالغ بر 500 و سی هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی اینوتکس با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور، مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس، وزیر آموزش عالی، علم و فناوری کشور زیمباوه و تعدادی از مسیولان اجرایی نمایشگاه اینوتکس برگزار شد.

روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در این مراسم گفت: نمایشگاه اینوتکس، فرصتی برای نمایش قدرت و توانایی شرکت های دانش بنیان و تیم های خلاق کشور است.

دهقانی ادامه داد: خبر خوش این است که امسال، میزان فروش محصولات دانش بنیان کشور بالغ بر 500 و سی هزار میلیارد رسیده است و حدود 10 هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعالیت می کند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان رییس جمهور، افزود: امسال، صادرات شرکت های دانش بنیان حدود سه برابر افزایش یافته  و طبق آمار گمرک به 2 ونیم میلیارد دلار رسیده است.

وی بر همکاری های بین المللی ایران با کشورهای دیگر تاکید کرد و گفت: درحال حاضر، ایران قابلیت همکاری های گسترده بین المللی با قطب های فناوری دنیا را دارد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاددانش بنیان رییس جمهور با تاکید بر اهمیت پارک فناوری پردیس به عنوان «بهشت فناوری منطقه» گفت: پارک فناوری پردیس باید به «هاب همکاری مشترک با کشورهای همسایه» برای همکاری های فناورانه تبدیل شود.

دهقانی اشاره کرد: در حال حاضر، کشورهای روسیه، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و زیمباوه برای همکاری های فناورانه با ایران، اعلام آمادگی کرده اند.

وی در ادامه افزود: راه اندازی و تاسیس شهرک نخبگانی فناورانه و  تمام عیار در پارک فناوری پردیس از جمله برنامه های مهم است که امسال کلید خورده و در آینده نزدیک عملیاتی می شود.

دهقانی با تاکید بر آمادگی های معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور گفت: پارک فناوری پردیس، قابلیت تبعیت از بند 13 و 11 قانون جهش تولید دانش بنیان را دارد و می تواند در سال های آینده به شهر نوآوری تبدیل شود.

وی با اشاره به برنامه ششم توسعه گفت: ما در برنامه ششم توسعه قول دادیم که تعداد 6 مرکز ملی آفرینش فناوری راه اندازی شود اکنون با ظرفیت پذیرش نخبگان کشور آماده به فعالیت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فروش پانصد و 30 هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها/صادرات فناوری 3 برابر شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فروش پانصد و 30 هزار میلیارد تومانی دانش بنیان ها/صادرات فناوری 3 برابر شد"، کلیک کنید.