فرکی: قلعه نویی برابر ازبکستان به جوانان میدان بدهد

فرکی: قلعه نویی برابر ازبکستان به جوانان میدان بدهد

مربی پیشین تیم ملی فوتبال گفت: چون نگرانی برای صعود به مرحله نهایی جام جهانی نداریم قلعه نویی باید به جوانان فرصت تجربه اندوزی دهد تا خود را در تیم ملی ثابت کنند.

حسین فرکی در گفت وگو با گیلی نت، در ارزیابی از عملکرد تیم ملی ایران برابر هنگ کنگ اظهار کرد: برتری تیم ایران برابر هنگ کنگ در مرحله دوم انتخابی جام جهانی قابل پیش بینی بود. تیم ما در این مرحله همان طور که از قبل نیز پیش بینی می شد هیچ مشکلی نخواهد داشت، شاید در این گروه رقیب جدی ما ازبکستان باشد که مشکلی برابر این تیم نداریم.

وی گفت: پیش بینی پیشکسوتان فوتبال و کارشناسان بر این بود که ما در این مرحله مشکلی برای راهیابی به مرحله بعد نخواهیم داشت. به اعتقاد من در شرایط فعلی با توجه به تعداد بالای تیم هایی که در جام جهانی حضور پیدا خواهند کرد مشکلی نخواهیم داشت، اگر خدای نکرده آن جا با مشکل مواجه شویم خیلی فاجعه است.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد تیم هایی که در این دوره از جام جهانی حاضر می شوند برخلاف همیشه که همه دوره ها سخت بود برای صعود به مرحله بعدی و این چیزی بود که سال ها فوتبال، تیم ملی و هواداران آرزو داشتند که تیم ملی به دوره دوم راه پیدا کند اما الان با این شرایط نسبت به دوره های قبل برای رسیدن به دور دوم این دوره با توجه به قوانین و مقررات گذاشته شده شاید راحت تر باشد این امیدواری وجود دارد که این دوره جام جهانی حتی در مرحله بعد نیز حاضر شویم. به نظر من این مساله تنها روی کاغذ عملی نمی شود و در عمل باید دید بازیکنان در ادامه چگونه ظاهر خواهند شد و کادر فنی با توجه به مسایلی که در رابطه با انتخاب بازیکنان دنبال می کند تحولی در تیم ملی به وجود می آید.

فرکی افزود: اگر بخواهیم کار تیم ملی را در بازی برابر هنگ کنگ مورد ارزیابی قرار دهیم شاید نقاط ضعف زیادی داشت و نقاط قوت آن هم از قبل مشخص بود. تیم ملی ما در این بازی کامل نبود و قلعه نویی با اضافه کردن جوانان به دنبال تجربه اندوزی بود. باید بازیکنان دیگری را نیز اضافه کنیم تا با تلفیقی از بازیکنان جوان و باتجربه در مرحله دوم ببینیم عملکردشان چگونه خواهد بود. امیدوارم تیم ملی در خصوص جوان کردن تیم بازنگری داشته باشد که الان فرصت خوبی است. قلعه نویی و همکارانش لیگ را دنبال می کردند و یکسری از بازیکنانی که انتخاب کردند بخشی از آن بازیکنان جوان و آینده دار لیگ بود. 

وی در ارزیابی از بازی ایران و هنگ کنگ گفت: در این بازی نقاط ضعفی را در خط دفاع دیدیم در خط حمله هم قابل پیش بینی بود. با توجه به اینکه تیم هنگ کنگ آنچنان تیم قدرتمندی نبود برابر این تیم هم نقاط ضعف داشتیم و هم نقاط قوت که امیدوارم نقاط ضعف با اضافه شدن بازیکنان مصدوم و تکمیل شدن خط دفاعی برطرف شود و بتوانیم در مرحله بعدی جام جهانی با قدرت و هماهنگی بیشتر ظاهر شویم و از این مرحله به جام جهانی صعود کنیم.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال درباره دیدار ایران برابر ازبکستان خاطرنشان کرد: در این بازی مشکلی نخواهیم داشت. واقعیت امر این است که نقطه قوت تیم ما در مقابل بالاترین و برترین تیم های آسیایی چه غرب و شرق نقطه مثبتی است که بدون شک می تواند به تیم ملی کمک کند. البته در بخش هجومی از بازیکنان باتجربه و توانمندی برخورداریم اما در خط دفاعی و هافبک چون تغییرات بیشتری نسبت به سایر خط ها داشتیم در این بازی اشکالاتی در خط دفاع و هافبک دیدیم که امیدوارم بازی هنگ کنگ تجربه خوبی برای جوانان تیم شده باشد که برابر ازبکستان هماهنگ تر بازی کنند. در خط حمله این قدر قوی هستیم که نگرانی برای پیروزی برابر این تیم نداشته باشیم. البته در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست، ازبکستان یکی از تیم های مطرح در منظقه غرب است که اگر دست کم بگیریم برای ما می تواند خطرناک باشد. امیدوارم این اتفاق در این بازی نیفتد و ما بتوانیم به تجربه جوانترها اضافه کنیم و از بازیکنان باتجربه و خوب و حرفه ای در بازی با ازبکستان بهره مند شویم تا این بازی را هم با پیروزی به پایان برسانیم.

فرکی ادامه داد: مشکلی برای شکست ازبکستان نخواهیم داشت اما در فوتبال هیچ چیزی قابل پیش بینی نیست. ازبکستان نسبت به سایر تیم های گروه قوی تر است. امیدوارم دراین بازی توپ برای تیم ما خوب بچرخد که بتوانیم به گل برسیم. اگر بتوانیم به گل زودهنگام برسیم شرایط برای تیم ما فرق می کند. قطعا در این بازی یا سایر بازی ها همیشه زدن گل اول تعیین کننده بوده البته نه صد درصد اما همیشه شانس تیمی که گل اول را به ثمر می رساند برای پیروزی بیشتر است.

او خاطرنشان کرد: باید به کادر فنی این فرصت را داد که اگر قرار است جوانان را به ترکیب تیم ملی اضافه کند در چنین بازی هایی اجازه بازی به آنها بدهد چون بازی نکردن آنها نتیجه ای نخواهد داشت. وقتی از جوانان استفاده می کنیم باید بهایی نیز بدهیم و اشتباهات، بهای فرصت دادن به جوانان است. چون به مرحله بعد انتخابی جام جهانی صعود کرده ایم این بازی ها بهترین فرصت است که به جوانان میدان داده شود و آنها نیز جوابگو خواهند بود. مطمینم جوانان منتظر فرصت و کسب تجربه برای تیم ملی هستند. این بازی ها می تواند به تجربه آنها اضافه کند و خود را در آینده برای تیم ملی ثابت کنند.

فرکی در پایان افزود: ما چون سابقه حضور در جام جهانی را داشتیم و حتی عملکرد خوبی در بعضی بازی های جام جهانی داشتیم و این شانس را برای خود قایل هستیم و از بابت صعود به مرحله نهایی جام جهانی و حضور در جام جهانی نگرانی وجود ندارد.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرکی: قلعه نویی برابر ازبکستان به جوانان میدان بدهد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرکی: قلعه نویی برابر ازبکستان به جوانان میدان بدهد"، کلیک کنید.