لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن گیلان – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن گیلان - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، تیمور پورحیدری پیش از ظهر جمعه در جمع اعضای نظام مهندسی معدن ضمن تبریک به اعضای جدید هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان اظهار کرد: رویکرد نظام مهندسی معدن می بایست تعامل بیشتر با اداره کل صمت گیلان به جهت برون رفت از چالش ها و مشکلات موجود در حوزه معدن باشد.

وی با ابراز تاسف از وجود برخی موانع و مشکلات در حوزه معدن استان افزود: در مسیر فعال سازی و احیای معادن استان می بایست نظام مهندسی معدن با رویکرد علمی کمک یار اداره کل صمت باشد.

پورحیدری با اشاره به شرایط سخت بسیاری از ناظران نظام مهندسی معدن گاهاً می بایست در معادن دور افتاده و صعب العبور حاضر باشند تصریح کرد: البته این مشکل در سطح کشور وجود دارد و از طریق وزارت صمت پیگیر ایجاد شرایط و بستر مناسب جهت حضور ناظرین در معادن استان هستیم تا به دنبال آن بتوانیم نظارت دقیق تر را در معادن شاهد باشیم.

این مسیول با اشاره به اینکه در گذشته فاصله بین نظام مهندسی معدن و اداره کل صمت گیلان ایجاد شده بود تشریح کرد: از زمان حضور اینجانب در اداره کل صمت گیلان تلاش بسیاری جهت تعامل بیشتر با نظام مهندسی معدن انجام شده است و از تیم جدید نیز انتظار دارم تا تعامل موثر و سازنده ای را در رفع موانع موجود داشته باشند.

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت گیلان ضمن اشاره به لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن استان اضافه کرد: اگر نظارت دقیق فنی، قانونی و مداوم باشد بسیاری از سو تفاهمات و دیدگاه های منفی در خصوص معادن برطرف خواهد شد و دغدغه دستگاه های نظارتی نیز برطرف خواهد شد و جای هیچ حرف و ایراد قانونی وجود نخواهد ماند.

پورحیدری با بیان اینکه معادن موجود استان پاسخگوی تامین مصالح پروژه های عمرانی استان نیستند، افزود: می بایست با تعامل و جدیت دستگاه های ذی ربط از جمله نظام مهندسی معدن در جهت فعال سازی معادن استان اقدام موثری صورت پذیرد تا در تامین مصالح پروژه های مهم استان از جمله راه آهن رشت کاسپین و پروژه پل سازی شهر رشت خللی ایجاد نشود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن گیلان – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم نظارت دقیق و مداوم بر روند فعالیت معادن گیلان – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.