مسکو: غرب به پیامدهای استفاده از تسلیحات عرضه شده به اوکراین علیه خاک روسیه واقف است

مسکو: غرب به پیامدهای استفاده از تسلیحات عرضه شده به اوکراین علیه خاک روسیه واقف است

معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که رهبران غربی به درستی به پیامدهای استفاده از تسلیحاتی که به اوکراین عرضه می کنند علیه خاک روسیه واقف است.

به گزارش گیلی نت، “دمیتری پولیانسکی” معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت که کشورهای غربی به پیامدهای استفاده از تسلیحاتی که به اوکراین عرضه می کنند علیه اهدافی در خاک روسیه واقف هستند.

اظهارات پولیانسکی در پی این مطرح می شود که اخیرا، “گابریلیوس لندسبرگیس” وزیر امور خارجه لیتوانی گفته بود، اوکراین باید اجازه استفاده از تسلیحات عرضه شده به کی یف برای حمله علیه خاک روسیه را داشته باشد.

افزون بر این، “امانویل ماکرون” رییس جمهور فرانسه نیز گفته بود که احتمال اعزام نظامیان فرانسوی برای کمک به اوکراین در جنگ با روسیه را رد نمی کند.

اما از طرفی، “لوید آستین” وزیر دفاع آنریکا گفته است که این کشور نمی خواهد کی یف به اهدافی در خاک روسیه حمله کند و واشنگتن برنامه ای برای اعزام تعلیم دهندگان نظامی به اوکراین ندارد.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره گزارش داد، پولیانسکی در گفت وگویی در واکنش به این موضوع بیان کرد:  ما به این چیزها توجهی نمی کنیم، چراکه کشورهای غربی به درستی به پیامدهای استفاده کردن یا استفاده نکردن از تسلیحات، از جمله تسلیحات دوربرد علیه اهدافی مشخص واقفند. فکر نمی کنم که آن ها در این باره دچار توهم باشند.

او افزود که روسیه اهداف عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین را دنبال می کند و با موضع گیری های رهبران غربی از آن ها منحرف نمی شود.

این دیپلمات روس همچنین گفت: روس ها به این دروغ گویی و اطلاعات کذب جامعه بین المللی عادت دارند. از این رو، واقعیت در میدان جنگ شکل می گیرد و این کاری است که ما انجام می دهیم.

جنگ اوکراین در فوریه سال میلادی جاری وارد سومین سال شد.

تلاش های بین المللی برای برقراری مذاکرات صلح میان کی یف و مسکو در میان حمایت های مللی و نظامی غرب از اوکراین در این جنگ ادامه دارد.

عملیات روسیه در روزهای اخیر در مناطق مهم راهبردی، از جمله خارکیف شدت یافته است و گزارش ها حاکی از چالش های جدی نیروهای مسلح اوکراین برای مقابله با این حملات، از جمله کمبود نیروی انسانی در جبهه ها، کمبود مهمات و تسلیحات و ضعف در ایجاد استحکامات کافی در خط مقدم برای مقابله با نیروهای روسیه است.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسکو: غرب به پیامدهای استفاده از تسلیحات عرضه شده به اوکراین علیه خاک روسیه واقف است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسکو: غرب به پیامدهای استفاده از تسلیحات عرضه شده به اوکراین علیه خاک روسیه واقف است"، کلیک کنید.