نتانیاهو: احکام دادگاه لاهه بر اقدامات ما تاثیری نخواهد داشت

نتانیاهو: احکام دادگاه لاهه بر اقدامات ما تاثیری نخواهد داشت

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد هر گونه حکمی که از سوی دادگاه کیفری بین المللی صادر شود، تاثیری بر اقدامات این رژیم نخواهد داشت، اما «سابقه خطرناکی ایجاد خواهد کرد».

به گزارش گیلی نت، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز جمعه در بیانیه ای که در برنامه تلگرام منتشر شد، گفت: تحت رهبری من، اسراییل هیچ تلاشی از سوی دادگاه کیفری بین المللی در لاهه برای تضعیف حق اساسی خود برای دفاع از خود را نمی پذیرد.

روزنامه رای الیوم نوشت نتانیاهو در ادامه افزود: اگرچه تصمیمات اتخاذ شده توسط دادگاه لاهه بر اقدامات اسراییل تاثیری نخواهد داشت، اما آنها سابقه خطرناکی را ایجاد خواهند کرد که سربازان و شخصیت های عمومی را تهدید می کند.

قضات دیوان بین المللی دادگستری طبق درخواست آفریقای جنوبی، روز جمعه (6 اسفند) احکامی موقت را علیه رژیم صهیونیستی صادر کردند. به طور خلاصه این دادگاه از رژیم اسراییل خواست تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از نسل کشی در غزه انجام دهد.

این دادگاه همچنین به رژیم اسراییل دستور داد ظرف یک ماه تمام اقداماتی را که برای جلوگیری از نسل کشی انجام داده، به دیوان لاهه گزارش دهد.

قاضی این دادگاه گفت حکم یاد شده تعهدات بین المللی برای اسراییل ایجاد می کند.

پایان خبر گیلی نت
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: احکام دادگاه لاهه بر اقدامات ما تاثیری نخواهد داشت" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: احکام دادگاه لاهه بر اقدامات ما تاثیری نخواهد داشت"، کلیک کنید.