نتایج اولیه دور دوم انتخابات مجلس در استان ها اعلام شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

نتایج اولیه دور دوم انتخابات مجلس در استان ها اعلام شد - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری گیلی نت – گروه استان ها: دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح جمعه از ساعت 8 صبح در 15 استان کشور آغاز و با حضور گسترده مردم همراه شد.

این انتخابات در 60 درصد شعب به صورت الکترونیکی برگزار شد و مردم بار دیگر با حضور خود در پای صندوق های رای نمایندگان خود را رهسپار مجلس کردند، در زیر نتایج غیر رسمی انتخابات مجلس را مشاهده می کنید.


نتایج اولیه انتخابات در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر مشخص شد

با شمارش اولیه آرا در حدود 50 صندوق رای، طبق اعلام منابع آگاه، نتایج اولیه انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی در حوزه تبریز، اسکو و آذرشهر به ترتیب زیر است؛ 1- منادی 2- جعفری آذر 3- نوین 4- صدیقی 5- آجودان زاده 6- عبادی 7- تاج الدینی 8- فرهنگی


محمد طاهری از شبستر راهی بهارستان شد

در مرحله اول دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 11 اسفندماه سال گذشته 1402 که برگزار شد از 101 هزار و 783 نفر واجدین شرایط 53 هزار 882 رای در انتخابات شرکت کردند که مشارکت 53 درصدی را رقم زدند.

شهرستان شبستر با گستره 2750 کیلومترمربع و حدود 139238 نفری جمعیت دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی بوده که در مرحله اول 23 داوطلب به رقابت پرداخته که در دور اول انتخابات آقای محمود طاهری با 7826 رای و آقای حسین غیاثی با 6991 رای حایز اکثریت آرا شده و در مرحله دوم انتخابات به رقابت پرداختند.

با مشخص شدن نتایج دور دوم، این محمد طاهری بود که از شبستر به بهارستان راه پیدا کرد.


نماینده میانه در مجلس شورای اسلامی مشخص شد

بر اساس نتایج اولیه محمد مهدی اسماعیلی منتخب دوم مردم میانه در مجلس لقب گرفت.

قبل از این نیز زهرا عبدالهی در دور اول موفق شده بود به مجلس راه پیدا کند.


رحیم کریمی در حوزه انتخابیه سمیرم از رقیب خود پیشی گرفت

دور دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان سمیرم امروز جمعه 21 اردیبهشت ماه برگزار شد.

بر اساس اعلام وزارت کشور انتخابات تا ساعت 21 تمدید و شمارش آرا از ساعت 21 آغاز شده است.

بر این اساس در حوزه انتخابیه سمیرم بر اساس اعلام آمار غیر رسمی تاکنون رحیم کریمی از رقیب انتخاباتی خود در این شهرستان پیشی گرفته است.

گفتنی است این نتایج قطعی نیست و قابل تغییر است.


اکبر پولادی پیشتاز شمارش آرا در لنجان

بر اساس آمار غیر رسمی تاکنون در حوزه انتخابیه لنجان اکبر پولادی در شمارش آرا پیشتاز است.

این نتایج هنوز قطعی نبوده و قابل تغییر است.


علی شیرین زاد از کرج به مجلس راه یافت

به گزارش خبرگزاری گیلی نت، بر اساس نتایج غیر رسمی علی شیرین زاد در دورم دوم انتخابات مجلس دوازدهم از کرج به مجلس راه یافت.


«علی خزایی» نماینده ورامین پیشوا و قرچک در مجلس دوازدهم شد

در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک از 64421 رای صحیح علی خزایی با 41204 رای به مجلس راه یافت.


کاظم معتمدی فر از مشهد و کلات به مجلس راه یافت

بر اساس نتایج غیر رسمی کاظم معتمدی فر در دورم دوم انتخابات مجلس دوازدهم از مشهد و کلات به مجلس راه یافت.


منتخب جدید آبادان در مجلس معرفی شدند

بر اساس اعلام منابع موثق و نتایج غیر رسمی اعلام شده، «جواد سعدون زاده» و «سید محمد مولوی» به مجلس دوازدهم راه یافتند.

2 کاندیدای دیگر مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آبادان یعنی سید امیر موسوی جبیلی و صادق کمایی هر به ترتیب در رده سوم و چهارم قرار گرفتند.

سید محمد مولوی نماینده فعلی آبادان در مجلس است و جواد سعدون زاده هم بیش از این سابقه 2 دوره نمایندگی مردم آبادان در خانه ملت را دارد.

شهرستان آبادان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول که اسفندماه سال قبل برگزار شد جلیل مختار با کسب 20576 رای برای سومین بار به مجلس راه یافت.


احمد بیگدلی از حوزه انتخابیه خدابنده به مجلس راه یافت

بنا بر آمار غیر رسمی، احمد بیگدلی از حوزه انتخابیه خدابنده با کسب بیشترین تعداد آرا به مجلس دوازدهم راه یافت.

براساس این آمار بیگدلی توانسته نزدیک به 35 هزار رای را به خود اختصاص دهد.

احمد بیگدلی سابقه نمایندگی مردم حوزه انتخابیه خدابنده در مجلس شورای اسلامی در دور دهم را دارد.


اسماعیل حسینی و ابراهیم عزیزی از شیراز و زرقان راهی بهارستان شدند

سید اسماعیل حسینی و ابراهیم عزیزی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان توانستند با کسب بیشترین آرا دو کرسی باقیمانده از انتخابات مجلس دوازدهم را به دست آورده و راهی بهارستان شوند.

پیش از این و در مرحله اول انتخابات، روح الله نجابت و جعفر قادری مستقیماً حدنصاب لازم برای حضور در مجلس دوازدهم را کسب کرده و منتخب مردم شیراز و زرقان شده بودند.


اسفندیار عبداللهی از حوزه انتخابیه مرودشت راهی مجلس شد

اسفندیار عبداللهی توانست در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم با کسب بیشترین آرا از حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد، ارسنجان راهی بهارستان شود.

حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان یکی از دو حوزه انتخابیه ای بود که در استان فارس انتخابات در آن به مرحله دوم کشیده شد و جمعه 21 اردیبهشت به صورت نیمه الکترونیکی برگزار شد.

سیروس سجادیان رقیب وی در این رقابت بود که در مرحله اول انتخابات نیز در حوزه انتخابیه مرودشت ارسنجان و پاسارگاد دوم شده بود.


«مصری» و «رنجبر» پیشتاز شمارش آرا در حوزه انتخابیه کرمانشاه

مطابق نتایج اولیه شمارش آرای شهری و روستایی در حوزه انتخابیه کرمانشاه «عبدالرضا مصری» و «فضل الله رنجبر» پیشتاز هستند و این اطلاعات مربوط به نتایج اولیه شمارش آرای شعب شهری و روستایی بوده و آمار تجمیع شده به طور رسمی اعلام نشده و جمع بندی آرای شعب هنوز نهایی نشده است.

بنابر این گزارش، مطابق با آخرین آمار و اطلاعات به دست آمده، «عبدالرضا مصری» پیشتاز دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کرمانشاهاست و پس از وی نیز «فض الله رنجبر» قرار دارد.

یادآور می شود، این آمار و نتایج غیرقطعی بوده و هیچ منبع رسمی تاکنون این آمار را تایید نکرده است.


«هاشمی نیا» و «سپهوند» منتخب حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی شدند

احسان یاوری بامداد شنبه در ستاد انتخابات لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی در سلامت و امنیت کامل به اتمام رسید، اظهار داشت: انتخابات مجلس با همراهی همه دستگاه های دخیل از جمله هییت های اجرایی، فرمانداری، استانداری، هییت های نظارت، عوامل انتظامی و… به خوبی برگزار شد.

وی با بیان اینکه براساس نتایجی که از دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شواری اسلامی به دست آمده است، 120 هزار و 5 رای ماخوذه داشتیم؛ تصریح کرد: از این تعداد 117 هزار و 650 رای صحیح و 2355 رای سفید بوده است.

رییس ستاد انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: از مجموع آرای صحیح، آرای نامزدها به این شرح است: «هادی هاشمی نیا» 49 هزار و 662 رای، «رضا سپهوند» 45 هزار و 934 رای، «محمدرضا ملکشاهی راد» 40 هزار و 82 رای و «قدرت الله ایمانی» 29 هزار و 869 رای.

یاوری اظهار کرد: با این احتساب، «هادی هاشمی نیا» و «رضا سپهوند» منتخبین انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی هستند که امیدواریم منتخبین شایسته ای باشند.


«عمران عباسی» و «علی کشوری» از مازندران به مجلس راه یافتند

رییس ستاد انتخابات مازندران، قاسم عزیززاده گرجی در گفت وگو با خبرنگار گیلی نت اظهار کرد: براساس نتایج رسمی، علی کشوری 38 هزار و 832 رای، کمال علیپور خنکداری 32 هزار و 267 رای، عمران عباسی کالی 42 هزار و 23 رای و مصطفی معلمی 36 هزار و 809 رای کسب کردند.

به گزارش گیلی نت، با اعلام نتایج رسمی، عمران عباسی کالی و علی کشوری به عنوان منتخب مازندران به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

مازندران 9 حوزه انتخابیه و 12 کرسی در مجلس دارد.


آریایی نژاد نماینده ملایر شد

با اتمام شمارش آرا و بنا به اعلان منابع غیر رسمی آریایی نژاد به عنوان نماینده دوم شهرستان ملایر در دور دوم انتخابات مجلس وارد مجلس شد.


سید حسن هاشمی در بیرجند پیش تاز است

براساس نتایج غیر رسمی سید حسن هاشمی در بیرجند پیش تاز دور دوم انتخابات مجلس در حوزه بیرجند، درمیان و خوسف است.


ابراهیم فهیمی هفتمین منتخب استان اردبیل در مجلس

براساس اخبار دریافتی از منابع موثق ابراهیم فهیمی گیگلو در دور دوم انتخابات حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز توانست با کسب 48 هزار و 630 رای از رقیب پیشی گرفته و منتخب مجلس دوازدهم شود.

امیدعلی رعنایی نیز دیگر نامزد مرحله دوم در حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز با کسب 38 هزار و 422 رای نتوانست برای بار سوم نیز از رقبا پیشی گرفته و بهارستان نشین شود.

با پیروزی ابراهیم فهیمی گیگلو تکلیف هر هفت نماینده مردم استان اردبیل در مجلس مشخص شد تا هفتم خرداد شاهد راهیابی این 7 منتخب به مجلس باشیم.

ترکیب 7 نفره منتخبین استان در مجلس دوازدهم متشکل از علی نیکزاد ثمرین، صدیف بدری و احد بیوته از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، بابک رضازاده از حوزه مشگین شهر، وحید کنعانی از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، محمد خوش سیما از حوزه انتخابیه گرمی، ابراهیم فهیمی گیگلو از حوزه انتخابیه پارس آباد، بیله سوار و اصلاندور هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج اولیه دور دوم انتخابات مجلس در استان ها اعلام شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج اولیه دور دوم انتخابات مجلس در استان ها اعلام شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.