نظرسنجی سی ان ان: رای دهندگان آمریکایی به ترامپ نگاه مثبت تری دارند

نظرسنجی سی ان ان: رای دهندگان آمریکایی به ترامپ نگاه مثبت تری دارند

نظرسنجی جدید شبکه خبری سی ان ان نشان می دهد، به نظر می رسد که با نزدیک تر شدن انتخابات در نوامبر امسال، آمریکایی ها به دونالد ترامپ، رییس جمهور سابق آمریکا نگاه مثبت تری دارند و به طور فزاینده ای از او نسبت به جو بایدن، رییس جمهور کنونی، حمایت می کنند و دوره ریاست جمهوری او را موفقیت آمیز می دانند.

به گزارش گیلی نت، نظرسنجی منتشر شده در روز یکشنبه نشان داد که رای دهندگان آمریکایی با اختلاف 49 به 43 درصدی از ترامپ در رقابت فرضی یک به یک با بایدن حمایت می کنند. این در مقایسه با 49 به 45 درصد جمهوری خواهان نسبت به حضور این دموکرات فعلی در ژانویه است.

این نظرسنجی نشان داد، در صورتی که میدان کامل رقبا در نظر گرفته شود، مثل زمانی که رای دهندگان در ماه نوامبر به پای صندوق های رای می روند، ترامپ برتری بیشتری دارد. او با اختلاف 42 به 33 درصد نسبت به بایدن جلو است و پس از آن 15 درصد برای رابرت اف کندی جونیور، نامزد مستقل انتخابات آمریکا در نظر گرفته می شود. 10  درصد باقیمانده از نامزدهای حزب سوم حمایت کرده اند یا فعلا تصمیمی ندارند.

دو سوم رای دهندگان ایالات متحده نمی دانند که چگونه کسی می تواند از بایدن حمایت کند، در حالی که 52 درصد می گویند که در هیچ شرایطی شانسی برای رای دادن به رییس جمهور فعلی وجود ندارد. در مقایسه، 63 درصد از پاسخ دهندگان نمی توانند ببینند که چگونه کسی می تواند از ترامپ حمایت کند و 47 درصد می گویند که شانسی برای رای دادن به او وجود ندارد.

شبکه سی ان ان گزارش داد که تنها 47 درصد از رای دهندگان از نامزدهایی که باید انتخاب کنند، از جمله 44 درصد دموکرات ها و 63 درصد از جمهوری خواهان راضی هستند. 58 درصد از رای دهندگان نظر منفی نسبت به بایدن دارند، در حالی که 53 درصد نظر منفی نسبت به ترامپ دارند.

تنها 65 درصد از پاسخ دهندگان بر این باورند که بایدن به طور قانونی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 پیروز شد و این بدون تغییر نسبت به زمانی است که همین سوال پس از شورش کنگره آمریکا در ژانویه 2021 پرسیده شد.

نظرات درباره دوره ریاست جمهوری ترامپ از زمان خروج او از ریاست جمهوری بهبود یافته است. با نگاهی به عملکرد او، 55 درصد از آمریکایی ها معتقدند که ریاست جمهوری ترامپ یک «موفقیت» بود، در حالی که این رقم در نظرسنجی پس از شورش، 45 درصد بود. در مقایسه، 39 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند دوره ریاست جمهوری بایدن موفقیت آمیز بوده است.

به طور مشابه، از هر 10 آمریکایی، شش نفر از عملکرد بایدن به عنوان رییس جمهور ناراضی هستند. بایدن در مدیریت چندین موضوع مهم برای رای دهندگان، از جمله 66 درصد نارضایتی در بحث اقتصاد، 71 درصد نارضایتی از تورم و 71 درصد نارضایتی از جنگ رژیم صهیونیستی علیه غزه، امتیازات پایینی دریافت می کند. تنها از هر 10 آمریکایی چهار نفر معتقدند که ایالات متحده «مسیولیت دارد» درگیر درگیری های غرب آسیا باشد.

ترامپ، بایدن و متحدان او را متهم کرده است که تلاش می کنند نامزدی او را از طریق سیستم قضایی منحرف کنند. این رییس جمهور سابق در چهار کیفرخواست جداگانه با 91 اتهام روبروست. یک نظرسنجی سی ان ان هم که پنج شنبه منتشر شد، نشان داد که تنها 13 درصد از آمریکایی ها معتقدند با ترامپ مانند سایر متهمان رفتار می شود و تنها 44 درصد مطمین هستند که هییت منصفه انتخاب شده در پرونده ترامپ، حکم عادلانه ای صادر خواهد کرد.

پایان خبر گیلی نت  

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظرسنجی سی ان ان: رای دهندگان آمریکایی به ترامپ نگاه مثبت تری دارند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظرسنجی سی ان ان: رای دهندگان آمریکایی به ترامپ نگاه مثبت تری دارند"، کلیک کنید.