هشدار صریح مدودف به ناتو

هشدار صریح مدودف به ناتو

به گزارش گیلی نت، دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت روسیه با اشاره به اظهارات اخیر ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو درباره لزون تجدید نظر کشورهای عضو جهت صدور جواز استفاده از تسلیحات اعطایی برای حمله به خاک روسیه، تاکید کرد که در صورت چنین اقدامی، روسیه نه تنها تسلیحات و مستشاران نظامی ناتو را در اوکراین از بین می برد بلکه هر نقطه ای که از آن به مسکو حمله شده باشد نیز به چنین سرنوشتی دچار خواهد شد.

مدودف تاکید کرد: تمام تجهیزات نظامی و مستشاران آنها که علیه ما می جنگند، هم در خاک اوکراین سابق و هم در خاک سایر کشورها نابود خواهند شد.

به گزارش گیلی نت به نقل از تاس، به گفته وی، مسکو با در نظر گرفتن این واقعیت پیش می رود که تمام تسلیحات دوربردی که در اختیار اوکراین قرار گرفته است، همین حالا هم با اپراتورهایی از کشورهای عضو ناتو کار می کنند و این به معنی مشارکت آنها در جنگ علیه روسیه و دلیلی برای آغاز عملیات نظامی علیه آنهاست.

مقام ارشد روس تصریح کرد: در نتیجه ناتو براساس مواد 4 و 5 پیمان واشنگتن، باید انهدام تجهیزات و تاسیسات و کشته شدن نیروهایش را در «حمله تلافی جویانه احتمالی» تایید کند!

مواد 4 و 5 پیمان آتلانتیک شمالی که شالوده ناتو را تشکیل می دهد، اقدامات قانونی هر کدام از اعضای ناتو در صورت مواجهه با تهدید و همچنین مقررات دفاع جمعی این ایتلاف را فهرست بندی کرده است. براساس این مقررات، تهدید هر کدام از اعضای ناتو، حمله به تمام کشورهای عضو تلقی می شود. در عین حال، در این پیمان، اینکه ناتو چه اقدامی را حمله یا تهدید تلقی می کند، به روشنی مشخص نشده است و در نتیجه این ایتلاف نظامی تحت رهبری آمریکا برای تصمیم گیری به منظور واکنش، از سازوکار مشورتی استفاده خواهد کرد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار صریح مدودف به ناتو" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار صریح مدودف به ناتو"، کلیک کنید.