وزیر دفاع سابق روسیه مسیول نظارت بر همکاری های نظامی-فنی این کشور شد

وزیر دفاع سابق روسیه مسیول نظارت بر همکاری های نظامی-فنی این کشور شد

سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که سرگیی شویگو، دبیر شورای امنیت ملی روسیه بر همکاری های نظامی-فنی این کشور نظارت خواهد کرد.

به گزارش گیلی نت، سخنگوی کاخ کرملین به خبرنگاران گفت: سرگیی شویگو، دبیر شورای امنیت ملی بر همکاری های نظامی-فنی سرویس فدرال نظارت خواهد کرد. او به طور مستقیم رییس این سرویس نخواهد شد.

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه که در اوایل سال جاری میلادی با 87.28 درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رییس جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا 2030 رییس جمهور باشد، از روز یکشنبه شروع به تغییراتی در دولت خود کرده و بدین ترتیب برخی از وزرا تغییر یافته و یا جابه جا شده اند.

پوتین طی حکمی، سرگیی شویگو، وزیر دفاع پیشین این کشور را به عنوان دبیر شورای امنیت ملی روسیه منصوب و نیکلای پاتروشف، دبیر پیشین این شورا را برای انتقال به پستی دیگر از سمت دبیری شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه برکنار کرد.

رییس جمهور روسیه پیشتر اعلام کرده بود که این بار معاون اول سابق نخست وزیر روسیه را برای سمت وزیر دفاع منصوب خواهد کرد. در نتیجه به دنبال این فرمان، «آندری بلوسوف» به عنوان وزیر دفاع روسیه منصوب شد.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دفاع سابق روسیه مسیول نظارت بر همکاری های نظامی-فنی این کشور شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دفاع سابق روسیه مسیول نظارت بر همکاری های نظامی-فنی این کشور شد"، کلیک کنید.