وقوع سیل و آبگرفتگی در 4 استان کشور

وقوع سیل و آبگرفتگی در 4 استان کشور

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی در 4 استان کشور درپی وقوع سیل و آبگرفتگی خبر داد.

بابک محمودی در گفت وگو با گیلی نت با اشاره به هشدار چند روز پیش سازمان هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های شدید در اکثر استان های کشور گفـت: به دنبال این هشدار سازمان امداد و نجات امدادگران خود را به حالت آماده باش درآورد که این آماده باش همچنان و تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از صبح امروز در هفت استان بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کرمان، همدان، خوزستان و اصفهان شاهد بارش شدید باران و آبگرفتگی بودیم، گفت: از میان این هفت استان تاکنون در مناطقی از چهار استان عملیات امدادی انجام شد که همچنان ادامه دارد. 

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: بر این اساس در استان خوزستان با آبگرفتگی در مناطقی از شهرستان های دزفول، لالی و آغاجاری مواجه هستیم و امدادرسانی در این مناطق توسط تیم های امدادی در حال انجام است. در استان بوشهر نیز آبگرفتگی در مناطقی از شهرستان های دیلم، کنگان، گناوه، جم و دشتی گزارش شده که امدادرسانی در دیلم و گناوه که شدت حادثه بیشتر بوده، در حال انجام است.

محمودی افزود: همچنین در استان های اصفهان و فارس نیز امدادرسانی در شاهین شهر، سپیدان، فسا و بختگان ادامه دارد. گزارش نهایی از اقدامات انجام شده اعلام خواهد شد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وضعیت بارش ها در کشور از شهروندان و مسافران خواست که از تردد و توقف در مسیرها و جاده ها و بستر رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه با سامانه 112 ندای امداد و نجات هلال احمر تماس بگیرند.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع سیل و آبگرفتگی در 4 استان کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع سیل و آبگرفتگی در 4 استان کشور"، کلیک کنید.