پاریس: اعزام مربیان فرانسوی به این اوکراین تابو نیست

پاریس: اعزام مربیان فرانسوی به این اوکراین تابو نیست

«گابریل اتل» نخست وزیر فرانسه تاکید کرد که این کشور هیچ گاه نیروهای نظامی را در خاک اوکراین آموزش نداده اما موضوع اعزام مربیان فرانسوی به این کشور «تابو نیست».

به گزارش گیلی نت، اتل با تاکید بر اینکه فرانسه هرگز نیروهای نظامی را در خاک اوکراین آموزش نداده است عنوان کرد که با این وجود، این مسیله احتمال اعزام مربیان نظامی به اوکراین را نیز منتفی نمی داند.

وی افزود که چنین برنامه هایی از فوریه در دست بررسی قرار دارد.

این اظهارات در پی آن مطرح شده «امانویل ماکرون» رییس جمهور فرانسه پیش تر عنوان کرده بود که پاریس احتمال اعزام نیروهای خود به میدان نبرد در اوکراین برای حمایت از کی یف در جنگ با روسیه را رد نمی کند.

چندین رسانه نیز اخیرا گزارش هایی درباره برنامه های فرانسه برای اعزام مربیان خود به اوکراین برای آموزش نیروهای کی یف منتشر کردند.

اتل در گفت وگویی کانال تلویزیونی فرانسه 2 اظهار کرد که فرانسه تاکنون حدود 10000 سرباز اوکراینی را هم در فرانسه و هم در خاک برخی از همسایگانش آموزش داده است.

وی در ادامه تاکید کرد که دولت فرانسه در لحظه هیچ «پروژه ای» برای اعزام سربازان به اوکراین ندارد.

با این حال این مقام ارشد فرانسوی اظهار کرد که موضوع اعزام مربیان فرانسوی به این کشور «تابو نیست».

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاریس: اعزام مربیان فرانسوی به این اوکراین تابو نیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاریس: اعزام مربیان فرانسوی به این اوکراین تابو نیست"، کلیک کنید.