پول نداشتم بلیت بخرم، اتوبوس بی آرتی را دزدیدم

پول نداشتم بلیت بخرم، اتوبوس بی آرتی را دزدیدم

زمانی که ماموران از راننده اتوبوس درخواست مدارک کردند او مدعی شد که مدارکی به همراه ندارد. رفتار عجیب مرد جوان، نداشتن مدارک و تناقض گویی هایش شک ماموران را بیشتر کرد و در استعلام شماره پلاک اتوبوس بی آرتی مشخص شد ساعاتی قبل سرقت آن به پلیس اعلام و در سامانه ثبت شده است.

به گزارش گیلی نت، به نقل از روزنامه ایران،چند روز قبل مرد میانسالی در تماس با پلیس از سرقت اتوبوسش خبر داد.

او گفت: راننده بی آرتی خط راه آهن – تجریش هستم. لحظاتی قبل، پس از آنکه مسافرانم را در پایانه پیاده کردم و شیفتم را تحویل دادم راهی خانه شدم. بین راه تشنه ام شد و برای خرید آبمیوه اتوبوس را کنار خیابان نگه داشتم از آنجا که خرید آبمیوه زمان زیادی نمی برد، سوییچ را روی ماشین گذاشتم، اما زمانی که برگشتم از اتوبوسم خبری نبود.

به دنبال شکایت راننده اتوبوس بی آرتی، بلافاصله ماموران پلیس پایتخت وارد عمل شدند. در بررسی های اولیه ماموران به بررسی سیستم ردیاب اتوبوس پرداختند و موقعیت مکانی نشان می داد جاده خراسان بود.

در حالی که تحقیقات برای یافتن اتوبوس ادامه داشت همزمان خبر یک تصادف زنجیره ای در بزرگراه امام رضا (ع) به پلیس گزارش شد. در بررسی های صورت گرفته مشخص شد راننده یک اتوبوس بی آرتی هنگام حرکت در بزرگراه امام رضا (ع) با چند خودروی عبوری تصادف کرده است.

ماموران پلیس بلافاصله وارد عمل شده و راننده اتوبوس را بازداشت کردند. راننده 30 ساله بی آرتی در تحقیقات گفت: ساکن تهران هستم، از آنجایی که پاهایم دچار سوختگی شده و از یک پزشک در مشهد نوبت معاینه گرفته ام، تصمیم داشتم با اتوبوسم به مشهد بروم، اما چون پاهایم سوخته است به خاطر همین قادر به رانندگی نبودم و تصادف کردم.

زمانی که ماموران از راننده اتوبوس درخواست مدارک کردند او مدعی شد که مدارکی به همراه ندارد. رفتار عجیب مرد جوان، نداشتن مدارک و تناقض گویی هایش شک ماموران را بیشتر کرد و در استعلام شماره پلاک اتوبوس بی آرتی مشخص شد ساعاتی قبل سرقت آن به پلیس اعلام و در سامانه ثبت شده است.

با برملا شدن ماجرای سرقت اتوبوس بی آرتی، مرد جوان به سرقت خودرو اعتراف کرد. به دستور بازپرس کوشکی از شعبه هشتم دادسرای ویژه سرقت، متهم در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد و تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.

چرا اتوبوس سرقت کردی؟

بدبیاری پشت بدبیاری. اوایل پیک موتوری بودم، اما با جا به جا کردن مسافر و بار آن هم با موتور پولی برایم نمی ماند. از طرفی به فکر این بودم یک گوشی تلفن هوشمند مدل بالا خریداری کنم. اما چون توانایی خرید آن را نداشتم وسوسه شدم و گوشی تلفن همراه دوستم را سرقت کردم. در همان اولین سرقت، ماجرا لو رفت و دستگیر شدم.

5 ماه حبس برای سرقت گوشی تلفن همراه برایم بریدند. در زندان شنیده بودم کسانی که آشپزخانه – تولید شیشه – دارند وضع مالی شان خیلی خوب است و می توانند کلی پول به جیب بزنند. از هم سلولی هایم طریقه درست کردن شیشه را یاد گرفته بودم و زمانی که آزاد شدم، برای خودم آشپزخانه زدم تا با فروش شیشه های تولیدی؛ خودم را از وضعیتی که داشتم بیرون بکشم. اما موقع ترکیب مواد شیمیایی فعل و انفعالاتی رخ داد و باعث شد مواد روی پاهایم بریزد و دچار سوختگی شدید شوم.

هزینه درمانم زیاد بود و با پیک موتوری نمی توانستم این هزینه را پرداخت کنم. هر ویزیتی که برای پاهایم می رفتم کلی پول باید پرداخت می کردم. از طرفی با پاهای سوخته که نمی شد سوار موتور شد و مسافرکشی کرد. دنبال درمانم بودم که متوجه شدم پزشکی در مشهد، فوق تخصص سوختگی است و با هزینه های پایین بیماران را درمان می کند.

یعنی برای سفر به مشهد اتوبوس سرقت کردی؟

بله، تلفنی وقت گرفتم و 365 هزار تومان هم پول بلیت اتوبوس دادم و می خواستم با اتوبوس به مشهد بروم، اما اینجا هم بدشانسی دست از سرم برنداشت و خوابم برد و از اتوبوس جا ماندم. دیگر پول زیادی برای خرید بلیت نداشتم بنابراین تصمیم گرفتم خودرویی سرقت کنم تا با آن به مشهد بروم.

در حال پرسه زدن در خیابان بودم که چشمم به اتوبوسی افتاد که سوییچ روی آن بود، فوراً پشت فرمان اتوبوس نشستم و به سمت مشهد راهی شدم. اما به خاطر سوختگی پاهایم، نمی توانستم اتوبوس را خوب کنترل کنم و باعث تصادف با خودروهای دیگر شدم. تصمیمم این بود که پس از رسیدن به مشهد، اتوبوس را بفروشم و هزینه درمانم را بدهم.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پول نداشتم بلیت بخرم، اتوبوس بی آرتی را دزدیدم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پول نداشتم بلیت بخرم، اتوبوس بی آرتی را دزدیدم"، کلیک کنید.