پیشنهاد تسهیل شرایط افراد تحت حمایت بهزیستی در نهضت ملی مسکن

پیشنهاد تسهیل شرایط افراد تحت حمایت بهزیستی در نهضت ملی مسکن

معاون قانون اساسی معاونت حقوقی رییس جمهور و دبیر هیات پیگیری اجرای قانون اساسی در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرد تا شرایط حضور نوجوانان و جوانان تحت پوشش سازمان بهزیستی در طرح نهضت ملی تسهیل شود.

به گزارش گیلی نت، احمد حبیب نژاد، معاون قانون اساسی و دبیر هییت پیگیری اجرای قانون اساسی پس از حضور در هییت هماهنگی و نظارت بر مقررات کودکان و نوجوانان و شورای هماهنگی مرجع ملی حقوق کودک و گفت وگو با مدیران سازمان بهزیستی، در نامه ای به مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد کرد تا در راستای اجرای اصل 31 قانون اساسی، نوجوانان و جوانانی که تحت سرپرستی و حمایت سازمان بهزیستی قرار دارند بتوانند در اولویت ثبت نام در طرح ملی مسکن قرار گیرند.

در بخشی از این نامه پیشنهاد شده است که این گروه از برخی شرایط دیگر این طرح نیز معاف شوند یا نسبت به این گروه، شرایط راحت تر و مناسب تری اعمال شود.

براساس اصل 31 قانون اساسی، داشتن مسکن مناسب حق هر فرد و خانواده ایرانی محسوب شده و دولت موظف گردیده که با رعایت اولویت برای آن که نیازمندترند، زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیشنهاد تسهیل شرایط افراد تحت حمایت بهزیستی در نهضت ملی مسکن" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیشنهاد تسهیل شرایط افراد تحت حمایت بهزیستی در نهضت ملی مسکن"، کلیک کنید.