پیکسار 14 درصد از کارمندان خود را اخراج می کند

پیکسار 14 درصد از کارمندان خود را اخراج می کند

به گزارش گیلی نت 14 درصد از کارکنان پیکسار به عنوان بخشی از اقدامات دیزنی برای کاهش هزینه ها اخراج می شوند. این بزرگترین تغییر در ساختار پیکسار از زمان شروع به کارش است.

تقریباً 14 درصد از نیروی کار پیکسار که به معنی 175 کارمند است، اخراج خواهند شد. قبل از کاهش، حدود 1300 نفر در استودیوی انیمیشن پیکسار کار می کردند.

گیلی نت نوشت:این اخراج ها بخشی از برنامه باب ایگر، رییس دیزنی برای بازگشت به تمرکز بر کیفیت در مقابل تولید محتوای بیشتر است، که برای رییس پیشین باب چاپک، به عنوان اولویت مطرح بود. مدیران دیزنی پیش از این هم بارها به تمرکز دوباره بر کیفیت تاکید کرده بودند و گفته اند تیم های خلاق برای تولید محتوای بیشتر و تغذیه استریمرها، ضعیف بودند.

کارکنان پیکسار از ژانویه می دانستند که اخراج ها در راه است؛ هرچند آن زمان گفته شده بود 20 درصد نیروها تعدیل می شوند و اکنون کاهش کمتر از این مقدار تاحدودی آرام بخش شده است.

گفته می شود سال پیش در بخش های مختلف دیزنی هم اخراج هایی صورت گرفت، اما کاهش در نیروهای پیکسار به دلیل برنامه های در دست تولید به تعویق افتاد. پیکسار که پیت داکتر ریاست آن را برعهده دارد دیگر بر تولید سریال برای شبکه های استریم تمرکز نخواهد کرد وبه جای آن بر فیلم های بلند خود متمرکز می شود.

این استودیوی انیمیشن در دوران همه گیری و طبق تصمیم چاپک، «لوکا»، «روح» و «قرمز شدن» را مستقیماً در شبکه دیزنی پلاس پخش کرد و این در حالی بود که سینماها شروع به بازگشایی کرده بودند. پس از آن هم «لایت یر» روی پرده رفت که از سوی بیشتر منتقدان و تماشاگران رد شد و پیکسار را بیش از همیشه زیر سوال برد.

با این حال پیسکار سال پیش با اکران «بنیادین» نزدیک به 500 میلیون دلار در سطح جهان فروش کرد تا این فیلم پس از نمایش «کوکو» در سال 2017 یک موفقیت دیگر برای استودیو را رقم بزند.

سینماها امید زیادی به «درون بیرون2» دارند که 14 ژوین روی پرده می رود و تیزر آن پربیننده ترین تیزر انیمیشن در تاریخ این شرکت شد. از دیگر فیلم های آینده می توان از «الیو» و «داستان اسباب بازی 5» که سال 2026 اکران می شوند یاد کرد.

برخی می گویند با این کاهش شغلی قابل توجه، پیکسار نیروهای قابلی را از دست می دهد و در حالی که بسیاری از فیلم های اخیر آن ها با بهترین آثار استودیو قابل مقایسه نبود، شاید فاصله بیشتر هم بشود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیکسار 14 درصد از کارمندان خود را اخراج می کند" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیکسار 14 درصد از کارمندان خود را اخراج می کند"، کلیک کنید.