چگونه روده خود را تقویت کنیم؟

چگونه روده خود را تقویت کنیم؟

آفتاب نیوز :

در حالی که معمولا تب، سرفه شدید، گلودرد و لرز به عنوان علایم اصلی کووید 19 شناخته می شود، ویروس با روش های بیشتری بر بدن انسان از جمله اختلال در عملکرد طبیعی روده و معده تاثیر می گذارد.

بر اساس گزارش ایندیان اکسپرس تعداد زیادی از بیمارانی که یا از این بیماری بهبود یافته اند یا از آن رنج می برند، مشکلات روده و معده را تجربه کرده اند.

راشی چودری، مربی ورزش بیماران مبتلا به دیابت، اظهار کرد: تعداد زیادی از بیماران در مرحله پس از کووید 19 مشکلات روده و معده را تجربه می کنند.

چودری در توضیح دلیل احتمالی حمله ویروس به معده بیماران گفت: علی رغم اینکه کووید 19 عمدتا یک بیماری تنفسی در نظر گرفته می شود، این عفونت بر عملکرد روده و معده نیز تاثیر می گذارد.

وی افزود: دلیل اصلی این مشکل تمایل ویروس برای اتصال به گیرنده های پروتیینی به نام ACE 2 است که به تعداد زیاد در روده انسان وجود دارد. ورود عفونت به ناحیه روده عواقب جدی دارد، زیرا میکروبیوم ناحیه روده را تغییر می دهد و ممکن است باعث التهاب، اسهال، سوءهاضمه و درد غیرطبیعی حین غذا خوردن شود.

چودری بیان کرد: وجود ویروس در قسمت روده می تواند باعث شکم درد به دلیل التهاب اعصاب روده شود. دلیلی که این مشکل را بدتر می کند، این واقعیت است که ماندگاری ویروس در قسمت روده در مقایسه با دستگاه تنفسی طولانی تر و ممکن است هفته ها بعد از خارج شدن ویروس از سیستم تنفسی ادامه داشته باشد.

چگونه روده خود را تقویت کنیم؟

تنها راهی که چودری برای مبارزه با تاثیر ویروس کشنده بر روده پیشنهاد کرده، تقویت میکروبیوتای روده است.

در ذیل چند پیشنهاد برای کمک به بیماران برای احساس بهتر ارایه شده است.

حذف تمام غذا های فرآوری شده از رژیم غذایی می تواند به بهبود مشکل روده کمک زیادی کند. با وجود اینکه مصرف غذا های سریع و فرآوری شده حتی در مواقع عادی مشکل ساز است، اما کسانی که از مشکلات روده رنج می برند، باید به هر قیمتی از غذا های فرآوری شده اجتناب کنند.

مصرف مقدار زیادی سبزیجات و میوه ها نیز می تواند درد ناشی از التهاب در قسمت روده را تسکین دهد.

نوشیدن مقدار کافی آب و مایعات همیشه روشی مفید است و می تواند به بیمارانی که از بیماری های پس از کووید رنج می برند، کمک کند. مایعات به حذف سموم از داخل بدن همچنین به تامین اکسیژن بیشتر به اندام ها کمک خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چگونه روده خود را تقویت کنیم؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چگونه روده خود را تقویت کنیم؟"، کلیک کنید.