کاخ سفید: همچنان با حمله اسراییل به رفح مخالفیم

کاخ سفید: همچنان با حمله اسراییل به رفح مخالفیم

به گزارش گیلی نت؛ در پی اعلام بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اسراییل مبنی بر اینکه نیروهایش «با توافق آتش بس یا بدون آن » به رفح حمله خواهند کرد,، کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که همچنان مخالف حمله اسراییل به شهر رفح در جنوب غزه است.

جان کربی سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی با اشاره به آوارگان فلسطینی که در رفح پناه گرفته اند، به خبرنگاران گفت: “ما نمی خواهیم شاهد یک عملیات زمینی بزرگ در رفح باشیم. قطعاً، ما نمی خواهیم شاهد عملیاتی باشیم که امنیت این 1.5 میلیون نفر را که به رفح پناه برده اند، نادیده بگیرد.”

به گزارش ایرنا، کربی افزود که دولت آمریکا “مطمینا” طرحی از سوی اسراییل ندیده است که ” امنیت یک و نیم میلیون نفری که در این منطقه پناه گرفته اند را تامین کند و این امر هر گونه عملیات زمینی بزرگ را پیچیده می کند.”

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در حال حاضر در یک سفر منطقه ای در اردن به سر می برد. وی قرار است در سفر به سرزمین های اشغالی در مورد پیشنهاد آتش بس گفتگو کند.

آمریکا اعلام کرده که این پیشنهاد شامل آتش بس شش هفته ای و آزادی اولین دسته از اسرای در اختیار حماس و افزایش ارسال کمک های بشردوستانه به غزه می شود.

این دوره به عنوان مرحله اولیه نامگذاری شده است که می تواند منجر به یک آتش بس طولانی مدت شود که در آن اسرای بیشتری آزاد می شوند و فلسطینی ها می توانند به خانه های خود بازگردند.

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نیز نسبت به حمله زمینی اسراییل به رفح در غزه هشدار داد و اعلام کرد که عملیات نظامی در رفح «تاثیر مخربی بر فلسطینیان غزه» خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی گفت: «همه اعضای شورای امنیت و بسیاری از دولت های دیگر به وضوح مخالفت خود را با چنین عملیاتی اعلام کرده اند. من از همه کسانی که بر اسراییل نفوذ دارند می خواهم هر کاری که در توان دارند برای جلوگیری از این عملیات انجام دهند.»

دبیر کل سازمان ملل متحد افزود که بیش از 1.2 میلیون نفر پس از فرار از بمباران اسراییل در شمال غزه در رفح پناه گرفته اند.

گوترش ادامه داد: «این افراد غذای کمی دارند، به سختی به مراقبت های پزشکی دسترسی دارند، سرپناه کمی دارند و هیچ جای امنی برای رفتن ندارند. در شمال غزه، آسیب پذیرترین افراد – از کودکان بیمار گرفته تا افراد دارای معلولیت – در حال حاضر از گرسنگی و بیماری می میرند. ما باید هر کاری که ممکن است برای جلوگیری از یک قحطی کاملاً قابل پیشگیری و ساخت بشر انجام دهیم.»

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل که با فشارهای گسترده داخلی بویژه از سوی خانواده اسرای اسراییلی برای بستن قرارداد مبادله اسیران با مقاومت فلسطین به جای ادامه جنگ روبرو است، در سخنانی از آغاز حمله زمینی به «رفح» در جنوب نوار غزه در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری «سما»، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم اسراییل روز سه شنبه به وقت محلی گفت: تخلیه جمعیت از رفح در حال حاضر آغاز شده است و ورود به این منطقه به زودی انجام خواهد شد.

نتانیاهو مدعی شد: ایده پایان دادن به جنگ بدون از بین بردن تیپ های حماس در رفح مد نظر نیست. حماس بر یک چیز اصرار دارد و آن پایان جنگ است اما به آن دست نخواهد یافت. احتمال یک معامله محدود برای تبادل اسرا وجود دارد و ما عقب نشینی کامل از نوار غزه را نمی پذیریم.

نتانیاهو با بیان اینکه “ما به منظور آماده سازی یک عملیات، شروع به تخلیه فلسطینی ها از رفح کرده ایم”، ادعا کرد: اسراییل تسلیم حماس نخواهد شد. 200 هزار نفر را به دلیل نگرانی از حمله زمینی ارتش از رفح تخلیه کرده ایم و من خواسته های حماس را برای متوقف کردن جنگ نمی پذیرم.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاخ سفید: همچنان با حمله اسراییل به رفح مخالفیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاخ سفید: همچنان با حمله اسراییل به رفح مخالفیم"، کلیک کنید.