کاشف رابرت دنیرو درگذشت – گیلی نت

کاشف رابرت دنیرو درگذشت - گیلی نت

به گزارش خبرگزاری گیلی نت، راجر کورمن چهره افسانه ای فیلم های کم بودجه، که صدها فیلم کم هزینه را کارگردانی و تولید کرد و کاشف ستاره های آینده صنعت سینما مانند جک نیکلسون، مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو بود، در 98 سالگی درگذشت.

به گزارش گیلی نت، وی امپراتوری خود را با کمپانی های «نیو ورلد پیکچرز» و «کنکورد» بنانهاد و از طریق آنها به اندازه هر استودیوی بزرگ دیگری فعالیت کرد و فیلم هایش همیشه سودآور بود. کمپانی او با ساخت فیلم های کم هزینه در ژانرهای ترسناک، اکشن، علمی تخیلی و حتی فیلم های خانوادگی به محل کار طیف گسترده ای از استعدادهای اصلی در آغاز راه بدل شد و بازیگرانی مانند نیکلسون با «فروشگاه کوچک وحشت» و اسکورسیزی و دنیرو با «باکسکار برتا» و فرانسیس فورد کاپولا با «زوال عقل 13» وارد صنعت شدند.

کورمن در اولین مراسم اهدای جوایز افتخاری گاورنرز اسکار در نوامبر 2009 برنده شد و در آن مراسم ران هاوارد از وی به دلیل استخدام زنان در مشاغل کلیدی اجرایی و خلاقانه و همچنین به خاطر دادن نقش های بزرگ به آنها ادای تجلیل کرد و والتر موزلی تاکید کرد که وی یکی از معدود درهای باز برای استعدادها فراتر از سن، نژاد و جنسیت بوده است.

بیش از نیم قرن، او بازار فیلم های B را که تا حد زیادی در دوره پس از تلویزیون کم شده بودند تقریباً به تنهایی زنده نگه داشت.

وی پس از اینکه در اواخر دهه 60 کارگردانی را کنار گذاشت و تنها در اواسط دهه 80 با «فرانکنشتاین بی بند و بار» دوباره روی صندلی کارگردانی نشست، کمپانی «نیو ورلد پیکچرز» را تاسیس کرد و علاوه بر تولید، فیلم های هنری خارجی مانند «فریادها و نجواها» اینگمار برگمان را وارد کرد و به تدریس آنها پرداخت.

او در جوانی پس از انجام کارهای متنوع به فیلمنامه نویسی روی آورد و سپس «هیولا از کف اقیانوس» را تولید کرد. از سال 1955 تا 1960 کورمن بیش از 30 فیلم را تولید یا کارگردانی کرد که بودجه همه آنها کمتر از 100 هزار دلار بود و در طول 2 هفته یا کمتر تولید شدند.

پس از «فروشگاه کوچک وحشت» در سال 1960، وی توانست برای پروژه های بلندپروازانه تری سرمایه گذار جذب کند و مجموعه ای از فیلم های را با اقتباس از ادگار آلن پو ساخت. این مجموعه ترسناک که با «سقوط خانه آشر» در سال 1960 شروع شد، شامل 8 فیلم کم هزینه از جمله «مقبره لیژیا» و «ماسک مرگ سرخ» بود که همه به نوعی کلاسیک شدند.

در همان دوره او شروع به کار با بازیگران ناشناسی مانند الن برستین، نیکلسون و دنیرو و فیلمنامه نویسانی مانند رابرت تاون و کارگردانانی مانند اسکورسیزی، دمی، جو دانته و پیتر بوگدانوویچ کرد.

«فرشتگان وحشی» با بازی پیتر فوندا که با هزینه 360 هزار دلاری ساخته شد و بیش از 25 میلیون دلار فروخت از دیگر موفقیت های وی بود.

او شیفته معرفی فیلم های هنری بود که این کار را سال 1972 با «فریادها و نجواها»ی برگمان آغاز کرد و با «سونات پاییزی»، «داستان آدل ه»، «آمارکورد» و «فیتزکارالدو» ادامه داد. او بازاریابی و توزیع این فیلم ها را دوباره باب کرد و به تماشاگران شهرهای کوچک طعم سینمای جهان را چشاند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاشف رابرت دنیرو درگذشت – گیلی نت" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاشف رابرت دنیرو درگذشت – گیلی نت"، کلیک کنید.