کسب مقام «تیم آپای» در هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

رزازی خبر داد؛

کسب مقام «تیم آپای» در هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات

رییس مرکز آپا و معاون دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از کسب مقام تیم آپای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات خبرداد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت، فربد رزازی، رییس مرکز آپا و معاون دانشجویی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: فعالیت های هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات در طول سال گذشته شکل گرفت و در ذیل آن رویداد های مختلفی از جمله کارگاه های فنی تخصصی، رویداد کسب و کار نوافتا، مسابقه فتح پرچم مازآپا، نمایشگاه محصولات و همایش اختتامیه به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان و با حضور غالب فعالان حوزه امنیت سایبری برگزار شد.

رزازی ادامه داد: مسابقه فتح پرچم (CTF) یکی از رقابت های مهارتی در زمینه امنیت فضای مجازی است؛ این مسابقات یک مانور شبیه سازی شده در فضای مجازی است که در آن متخصصان فناوری اطلاعات به رقابت با یکدیگر می پردازند. وی با تاکید بر اینکه این رویداد باسابقه ترین مسابقه فتح پرچم در بین دانشگاه های کشور محسوب می شود، ادامه داد: نخبگان و متخصصان حوزه امنیت اطلاعات در این رقابت می کوشند تا با حل چالش های امنیتی، مهارت و توانایی خود را ارزیابی کنند.

رزازی خاطرنشان کرد: مرحله نخست مسابقه فتح پرچم دانشگاه صنعتی اصفهان، 17 اسفند 1402 به مدت 36 ساعت با عنوان «مازآپا: نفوذ به سازمان بی مبالات» بصورت غیرحضوری و با مشارکت 220 گروه از سراسر کشور برگزار شد و تیم آپای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان با راهبری دکتر پویا درخشان برجویی و محمد صدری از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد اسلامی توانست از میان 220 گروه رتبه هفدهم را کسب کند.

رزازی ضمن اشاره به رویداد «نوافتا» گفت نوافتا رویدادی است که کسب وکار های نوپا در حوزه امنیت سایبری را مورد توجه قرار داده و در چهار سطح دانش، پیدایش، رویش و گسترش و با هدف حمایت از تیم های فعال در حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات فعالیت می کند که در سطح پیدایش طرح های نوآورانه رویداد «نوافتا» تیم مرکز آپای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان توانست برنده گرنت پژوهشی امنیت سایبری از فولاد مبارکه اصفهان شود. پروژه پیشنهادی این تیم در حوزه امن سازی گذرواژه است و مجریان طرح محمد صدری و دکتر مریم رجب زاده عصار از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی هستند.

طرح مذکور در این رویداد توسط بهره بردار انتخاب و تحت حمایت قرار گرفته است. گفتنی است ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سال گذشته قرارداد همکاری با سازمان فن آوری اطلاعات کشور منعقد کرده است که از مفاد این تفاهم نامه می توان به همکاری طرفین قرارداد در حوزه امنیت سایبری، برگزاری دوره های مهارتی برای کلیه دانشجویان علاقه مند و همکار در مراکز آپای دانشگاه آزاد اسلامی و به ویژه دانشجویان رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق، IT، و رشته های مرتبط اشاره کرد.

به گزارش گیلی نت، جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات توسط شرکت فولاد مبارکه و دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان نمونه ملی و موفق همکاری صنعت و دانشگاه در زمینه امنیت سایبری برگزار می شود و در خلال آیین اختتامیه، علاوه بر برگزاری مسابقه حضوری و پایانی فتح پرچم، با برپایی نمایشگاه نو افتا، شرکت های دانش بنیان و مطرح، محصولات و خدمات خود در زمینه امنیت سایبری را در معرض دید مدعوین و بازدیدکنندگان خواهند گذاشت.

در رویداد برگزار شده هماهنگی های لازم جهت همکاری بیشتر مرکز آپای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با این رویداد در سال آتی و اخذ حمایت های لازم برای مخاطبان و فعالان این حوزه در دانشگاه انجام شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کسب مقام «تیم آپای» در هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کسب مقام «تیم آپای» در هشتمین جشنواره ملی امنیت فضای تبادل اطلاعات"، کلیک کنید.