255 روز جنایت و تداوم حملات ارتش صهیونیستی به مناطق مختلف غزه

255 روز جنایت و تداوم حملات ارتش صهیونیستی به مناطق مختلف غزه

در اولین روز عید سعید قربان و در دویست و پنجاه و پنجمین روز جنگ غزه، منابع خبری از حملات ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه و شهید و زخمی شدن شماری از فلسطینیان از جمله زنان و کودکان خبر می دهند.

به گزارش گیلی نت، در ساعات اولیه صبح امروز (دوشنبه) ارتش رژیم صهیونیستی محله های شهر رفح، واقع در جنوبی ترین نقطه نوار غزه را هدف بمباران قرار دادند و در نتیجه آن، چندین منزل تخریب و جاده ها و زیرساخت ها آسیب دیدند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «وفا»، نظامیان رژیم اشغالگر به سمت آمبولانسی که درتلاش برای بیرون کشیدن پیکر شهدا در محله «تل السلطان» واقع در غرب شهر رفح بود، تیراندازی کردند.

در همین راستا، شاهدان عینی گفتند کادرهای درمان داخل آمبولانس آسیبی ندیدند اما قسمت هایی از این خودروی امدادی متحمل خسارت شد و شیشه های آن شکست.

شاهدان عینی همچنین تاکید کردند که توپخانه رژیم صهیونیستی منازل شهروندان فلسطینی در محله های «السعودی» و «تل السلطان» در شهر رفح را هدف قرار داد. شاهدان عینی گفتند ساختمان های مسکونی در محله السعودی در غرب رفح متحمل آسیب شدند.

یک شهروند فاسطینی در نتیجه حمله پهپادی رژیم اشغالگر در حین تردد از خیابانی در غرب شهر رفح شهید شد و ده ها تن دیگر از جمله زنان و کودکان در نتیجه بمباران منزلی در تل السلطان زخمی شدند.

کادر دفاع مدنی نیز پیکر 2 شهروند فلسطینی در منطقه «بیر کندا» در محله تل السلطان را پس از بمباران این منطقه توسط اشغالگران بیرون کشیدند. اشغالگران در حمله ای هوایی زمین کشاورزی در منطقه «حی السلام» واقع در جنوب شرقی شهر خان یونس در جنوب نوار غزه را هدف قرار دادند.

جنگنده های رژیم اشغالگر همچنین منزلی را در اطراف بیمارستان اماراتی در مرکز رفح هدف قرار دادند. از سوی دیگر، اشغالگران همچنین اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند که در نتیجه آن 9 فلسطینی شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.

توپخانه رژیم صهیونیستی مناطق شرقی محله «الزیتون» در جنوب شرقی شهر غزه را هدف قرار دادند.

شاهدان عینی گفتند سه شهروند فلسطینی در پی حمله پهپادی اشغالگران به مناطق مختلف شهر غزه زخمی شدند که به منظور درمان و معالجه به بیمارستان «المعمدانی» در این شهر منتقل شدند. در نتیجه هدف قرار دادن مدرسه «غازی الشوا» که هزاران آواره در بیت حانون به آن پناه برده بودند یک تن شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.

نیروهای رژیم اشغالگر  صبح امروز (دوشنبه) به اردوگاه «عقبه جبر» در اریحا یورش بردند و اقدام به تفتیش و بازرسی و تخریب تعدادی از منازل شهروندان کردند. اشغالگران همچنین به شهر «قلقیلیه» یورش برده و اقدام به بازداشت یک زن فلسطینی کردند.

منابع اعلام کردند نیروهای رژیم صهیونیستی به منزل «زیاد داود» شهروند فلسطینی در محله «جعیدی» در شهر قلقیلیه یورش بردند. آنها همچنین به محله «النقار» و یکی از مغازه های تجاری در نزدیکی میدان «ابو علی ایاد» و ساختمان های مسکونی در نزدیکی «حلویات فتوح» در مرکز شهر قلقیلیه یورش بردند.

خبرنگار الجزیره نیز گزارش داد که در حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به خانه ای در شهرک «الزرقا» واقع در شمال شهر غزه 2 فلسطینی به شهادت رسیده و 13 تن دیگر نیز زخمی شده اند.

از سوی دیگر، رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که یکی دیگر از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی دست به خودکشی زده است.

رسانه های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند این نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در شهرک صهیونیست نشین «اور یهودا» اقامت و در جنگ غزه مشارکت داشته و 24 ساعت پس از آنکه به مرخصی رفته بوده با شلیک تیر، خودکشی کرد.

پیشتر نیز تعدادی از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی، به ویژه نظامیانی که در جنگ کنونی غزه شرکت داشتند، دست به خودکشی زدند و این مساله حاکی از ضعف روحی و افسردگی این نظامیان است.

از هفتم اکتبر 2023 که رژیم صهیونیستی حملات ویرانگر خود علیه نوار غزه را با حمایت آمریکا آغاز کرد، ده ها هزار فلسطینی که بیشترشان زن و کودک بودند، در این حملات شهید و زخمی شدند و زیرساخت های نوار غزه به شکل گسترده ای ویران شد و فاجعه انسانی بی سابقه ای در این منطقه رقم خورده است.

در نتیجه این حملات و محدودیت هایی که این رژیم اعمال کرده و در پی کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت، ساکنان نوار غزه در آستانه خطر قحطی قرار داشته و جان کودکان و سالخوردگان در این منطقه به خطر افتاده است.

طبق آمارهای وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه، از آغاز جنگ تاکنون بیش از 15600 کودک فلسطینی به شهادت رسیده و هزاران کودک دیگر نیز زخمی شدند. این وزارتخانه گزارش داد که بیش از 70 درصد شهدای جنگ علیه غزه، زنان و کودکان هستند.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "255 روز جنایت و تداوم حملات ارتش صهیونیستی به مناطق مختلف غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "255 روز جنایت و تداوم حملات ارتش صهیونیستی به مناطق مختلف غزه"، کلیک کنید.