41 کشته و 1492 مصدوم درپی حوادث جوی در کشور/مرگ 36 تن در سیل

41 کشته و 1492 مصدوم درپی حوادث جوی در کشور/مرگ 36 تن در سیل

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که در حوادث جوی رخ داده از ابتدای سال تاکنون 41 نفر جان خود را ازدست داده اند که بیشترین مورد آن مربوط به سیل بوده است.

بابک یکتاپرست در گفت وگو با گیلی نت با اشاره به آمار موارد فوتی و مصدومیت درپی وقوع حوادث جوی در کشور گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون و برابر گزارش مرکز EOC اورژانس کشور 1533 نفر در حوادث جوی رخ داده در کشور، شامل سیل، توفان، گردوغبار، صاعقه، ریزش کوه و … دچار حادثه شده اند که از این تعداد متاسفانه 41 نفر جان خود را از دست داده اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیانگر افزایشی دو برابری است.

وی با بیان اینکه 1492 نفر از این افراد نیز دچار مصدومیت شده اند، اظهارکرد: این آمار نیز نسبت به مدت مشابه پارسال رشد 97 درصدی داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین جانباخته مربوط به حوادث جوی، ناشی از وقوع سیل بوده است، گفت: 36 نفر از جانباختگان یا معادل 88 درصد آنان مربوط به سیل بوده است. همچنین پنج نفر نیز به دلیل صاعقه جان خود را از دست داده اند. دیگر حوادث جوی مورد فوتی نداشته است.

یکتاپرست درباره شمارمصدومان حوادث جوی نیز اظهارکرد: بیشترین تعداد مصدوم، مربوط به گرد و غبار است، به طوریکه 1069 نفر یا معادل 72  درصد کل مصدومان به دلیل گرد و غبار به اورژانس مراجعه کرده اند. پس از آن توفان با 351 مورد مصدوم یا معادل 24 درصد در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه سوم مربوط به سیل است که 41 مصدوم برجای گذاشته و سه درصد از کل مصدومان را شامل می شود.

وی ادامه داد: ریزش کوه با شش مصدوم و صاعقه با پنج مصدوم در رتبه های بعدی قرار دارد و 20  نفر نیز به دلایل دیگر دچار مصدومیت شده اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به شمار مصدومان ناشی از توفان که 351 نفر بوده است، اظهارکرد: از این تعداد 324 نفر مربوط به بادهای 120 روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان بوده است.

پایان خبر گیلی نت

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "41 کشته و 1492 مصدوم درپی حوادث جوی در کشور/مرگ 36 تن در سیل" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "41 کشته و 1492 مصدوم درپی حوادث جوی در کشور/مرگ 36 تن در سیل"، کلیک کنید.