5 ایده برتر حوزه معدن در جشنواره رویش معرفی شدند

5 ایده برتر حوزه معدن در جشنواره رویش معرفی شدند

5 ایده برگزیده جشنواره رویش با محور معدن، فرآوری مواد معدنی و صنایع وابسته در اهر معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری گیلی نت با حضور معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر، مدیرعامل شرکت مس مزرعه، مدیر معدن گوره درق و نماینده شرکت صنعتی و معدنی مولیبدن مس آذربایجان و جمعی از اساتید و دانشجویان فناور شهرستان اهر، اختتامیه جشنواره رویش با محور معدن، فرآوری مواد معدنی و صنایع وابسته مرکز رشد واحد های فناور این شهرستان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد. 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در این مراسم با تاکید بر حمایت از کارآفرینان و فناوران مستقر در این این واحد دانشگاهی گفت: منطقه ارسباران و شهرستان اهر دارای ظرفیت های عظیمی در منابع معدنی به خصوص مس و طلا است که منبع مهمی برای اشتغال در منطقه هستند.

اسدالله شفیع زاده افزود: استفاده بهینه از ظرفیت های علمی، مطالعاتی و اکتشاف به خصوص در حوزه معادن می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی، معیشتی و اشتغال جوانان شهرستان اهر و منطقه ارسباران را برطرف کند.

وی به ظرفیت های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر در زمینه های علمی، پژوهشی، آزمایشگاهی و … نیز اشاره کرد و گفت: این واحد دانشگاهی با همه امکانات و تجهیزات بروز و پیشرفته آزمایشگاهی و علمی آماده هرگونه عقد قراراداد و حمایت از افراد و شرکت های کارآفرین و فعالی هستند که بتوانند ایده ها و طرح های فناور که دارای توجیه اقتصادی هستند را تا رسیدن به مرحله تجاری سازی کمک کند.

مدیر مرکز رشد وفناوری واحد های شهرستان اهر نیز در این مراسم گفت: با اعلام فراخوان جشنواره رویش با محور معدن، فرآوری مواد معدنی و صنایع وابسته مرکز رشد واحد های فناور اهر 24 اثر فاخر به دبیرخانه رسید که بعد از مراحل داوری در نهایت 5 نفر برگزیده اصلی شامل: وحید طهماسبی با ایده محوری «طراحی و ساخت دستگاه نلسون برای جدایش ثقلی عناصر گرانبها و چگالی بالا» حایز شرایط استقرار در دوره رشد به عنوان نفر اول، مهران ادوای با ایده محوری «تولید جوهر رنگی مخصوص سنگ های گرانیتی» حایز شرایط استقرار در دوره رشد و رتبه دوم و مهدی اشرفی با ایده محوری «تصفیه زهاب اسیدی معادن» حایز شرایط استقرار در دوره رشد و رتبه سوم معرفی و میلاد منافی با ایده محوری «ساخت دستگاه ارزیابی قابلیت برش سنگ ها و طبقه بندی آن» و یاشار سلیمانی با ایده محوری «سیستم حمل شاول یا بیل مکانیکی در معادن» نیز حایز شرایط استقرار در دوره رشد شدند.

مصطفی شکری افزود: جشنواره رویش با محور معدن، فرآوری مواد معدنی و صنایع وابسته مرکز رشد واحد های فناور شهرستان اهر با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و معادن شهرستان اهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر برگزار شد. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آذربایجان شرقی نیز در این مراسم بحث ایده های خلاقانه و طرح های دانش بنیان و فناوری را بسیار مهم برشمرد و افزود: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال ایده ها و ظرح های خلاقانه ای است که بتواند گرهی از مشکلات مددجویان تحت پوشش را بگشاید. 

کریم پرویزی گفت: ایده های خلاقانه و طرح های دانش بنیان و فناوری که بتواند کمک حال مددجویان در راستای فعالیت های مهارتی باشد بسیار مهم است و کمیته امداد آمادگی دارد رویداد هایی دانشگاهی و ارگان های مختلف که موازی با فعالیت های کمیته امداد باشد حمایت کند.

وی ادامه داد در این راستا ایجاد رویداد روستا دوست با محوریت کسب و کار و اشتغال مددجویان در روستا ها بسیار مورد توجه است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: در مسیر توانمندسازی خانواده های تحت پوشش سعی دارد با اجرای طرح های پردرآمد و کم هزینه، فعالیت هایی را برای مددجویان ایجاد کند که برای این موضوع افرادی که بتوانند طبق شرایط کمیته امداد طرح و ایده ارایه کنند تسهیلات حمایتی اختصاص می یابد. 

معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم ازتشکیل کارگزاران صادرات برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور خبر داد. 

مهدی زینالی افزود: در این راستا طبق فراخوان اعلام شده شرکت های مذکور محصولاتی را که تولید می کنند برای فروش به سایر کشور ها از طریق کارگزاران صادرات کار خواهند کرد که از جمله کشور های مورد توجه روسیه، چین و ترکیه هستند. 

وی از معافیت مالیاتی شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحد های استان آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد واحد های از اعطای تسهیلات بانکی کم بهره برخوردار خواهند شد که برای شرکت های فناور این رقم افزایش خواهد داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 ایده برتر حوزه معدن در جشنواره رویش معرفی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 ایده برتر حوزه معدن در جشنواره رویش معرفی شدند"، کلیک کنید.