5 فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb

5 فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb

آفتاب نیوز :

فقط بهترین ها نیستند که در عالم سینما طرفدار دارند؛ بدترین ها و بنجل ترین ها هم بی مشتری نیستند. برخی از این بدترین ها آنقدر محبوب اند که کالت شده اند و طرفداران پروپاقرصی دارند. فیلم های بد یا در گیشه شکست خورده اند یا از نظر هنری توفیقی کسب نکرده اند. هر دلیلی که داشته باشد، برخی از بدترین های سینما جاودانه شده اند و نام شان در تاریخ ثبت شده است. IMDb فهرستی از فیلم های بد تاریخ سینما دارد که معلوم است خیلی ها با لذت این فیلم ها را تماشا کرده اند و به بد بودن شان رای داده اند. 5 فیلم این فهرست به شرح زیر است:

1. فیلم فاجعه (جیسون فریدبرگ و آرون سلتزر، 2008)

فیلمی که انواع اقسام کلیشه های سینمایی و جوک های نامربوط در آن وجود دارد و تماشای آن تا آخر واقعا کار مشکلی است. داستان درباره به آخر رسیدن جهان است به دلیل مشکلاتی که انسان با کارهایش در طبیعت به وجود آورده و چند جوان که این وسط می خواهند جلوی فاجعه را بگیرند. این جوانا به هر کاری که دست می زنند، فقط باعث می شوند فیلم بدتر و البته بامزه تر شود.

2. مانُس: دست های تقدیر (هارولد پی وارن، 1966)

فیلم های وحشت بد برای خودشان ژانری محسوب می شوند. بعضی از فیلم های وحشت از فرط بدی و بدساختی خوب اند. توضیح اینکه چطور چیزی از فرط بدی خوب است کمی زمان می خواهد که اینجا جایش نیست. اما حتما تجربه لذت بردن از چیزی بد را داشته اید. این فیلم هم از همان جنس است. مواجهه خانواده ای با فرقه ای که افراد را قربانی می کنند، به پدید آمدن یکی از بد های سینما منجر شده.

3. بردمیک: شوک و وحشت (جیمز انگوین، 2010)

این فیلم به جای اینکه ادای دینی به «پرندگان» هیچکاک باشد، تن استاد تعلیق را در گور می لرزاند، از بس که بد و غیرقابل تحمل و ندیدنی است. فیلمی که نه جلوه های ویژه اش به دردخور است، نه داستان درست و درمانی دارد و نه آخرسر پیامی برای عرضه. همین فیلم بد تا به حال دو دنباله داشته و قسمت چهارمش هم شاید ساخته شود. به هر حال اگر کسی این فیلم را نمی دید، دنباله ای هم ساخته نمی شد.

4. سوپربچه ها: بچه نابغه ها 2 (باب کلارک، 2004)

دیوانه ای با بازی جان ویت که زمانی در شاهکار هایی مثل «کابوی نیمه شب»، «رهایی» و «مخمصه» بازی کرده، به دنبال کنترل ذهن آدم هاست و تعدادی بچه می خواهند جلوی او را بگیرند. کمتر فیلمی در عالم سینما تا به این حد نازل و بی ارزش بوده و تماشا کردنش تا انتها آن قدر خفقان آور و ناممکن است. این فیلم به تن هایی می تواند در لیگ مستقلی از تمام فیلم های بد قرار بگیرد و هر لحظه اش از نظر میزان چرند و پرندی قابل رقابت با لحظه قبل و بعدش است.

5. کرک کامرون کریسمس را نجات می دهد (دارن دوآن، 2014)

این فیلم داستانی پیچیده درباره کریسمس، مشاجره های خانوادگی و توجه به معنویت به جای مادیات دارد، اما منتقدان تندوتیزترین نقد ها را درباره آن نوشتند. فیلمی که می خواهد با روحیه ای سرد و افسرده کننده ارزش کریسمس را بار دیگر به همه گوشزد کند، اما تنها کاری که می تواند بکند این است که همه دعا کنند دیگر شاهد فیلمی به این بدی نباشند.

بدترین کارگردان تاریخ

IMDb به رای های کاربرانش که عموما جوان اند و خیلی از آثار تاریخ سینما را ندیده اند متکی است. ولی کدام اهل سینمایی است که نداند بدترین فیلم تمام تاریخ سینما «نقشه 9 از فضای بیرونی» ساخته اد وود است که شهرتی جهانی برای کارگردانش، البته بعد از مرگش، به ارمغان آورد. تیم برتون در فیلمی به نام «اد وود» با بازی جانی دپ به سرگذشت این کارگردان پرداخت که عاشق ارسن ولز بود، ولی فیلم هایی می ساخت که ملغمه ژانر وحشت و علمی تخیلی بودند. اد وود توسط عده ای از منتقدان به عنوان «بدترین کارگردان تاریخ» شناخته شده است. به همین مناسبت جایزه بوقلمون طلایی توسط دو تن از منتقدان دو سال پس از مرگ وی به وی تعلق گرفت که در شهرت او نقش بسزایی داشت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 فیلم بد تاریخ سینما به انتخاب IMDb"، کلیک کنید.