50 درصد ایرانی ها از بیماری های دهان و دندان رنج می برند

50 درصد ایرانی ها از بیماری های دهان و دندان رنج می برند

آفتاب نیوز :

 حسین فرشیدی، در همایش پویش ملی سلامت دهان و دندان، گفت: بسیاری از بیماری ها از جمله فراموشی و سرطان بر اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان است.

وی افزود: باید به سبک زندگی سالم برای پیشگیری از ابتلاء به بیماری های غیر واگیر در زمینه بیماری های دهان و دندان توجه شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: نباید فقط به شناسایی بیماری های غیر واگیر و درمان آن اکتفا کرد بلکه باید از ابتلای دیگر هم وطنان به این بیماری ها از جمله بیماری های دهان و دندان پیشگیری کرد.

فرشیدی افزود: باید همانند غربالگری فشار خون و دیابت که پارسال در کشور انجام شد بیماری های دهان و دندان نیز در شبکه نظام سلامت غربالگری شود تا توجه مردم به این بیماری و روش های پیشگیری از آن جلب شود.

وی گفت: هزینه درمان بیماری های دهان و دندان بالاست، زیرا در طول سال ها این بیماری ها ایجاد شده و درمان نشده باقی مانده است، از این رو باید به خود مراقبتی و توجه به سلامت دهان و دندان در برنامه سلامت خانواده توجه شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت در تامین تجهیزات و پشتیبانی از ارتقای سلامت خانواده و افزایش سلامت دهان و دندان با هدف پیشگیری از ابتلاء به این نوع بیماری ها آماده همکاری است.

فرشیدی افزود: استفاده از هوش مصنوعی به ویژه برای تشخیص عکس های پزشکی در ارتقای سلامت دهان و دندان کشور مفید خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "50 درصد ایرانی ها از بیماری های دهان و دندان رنج می برند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "50 درصد ایرانی ها از بیماری های دهان و دندان رنج می برند"، کلیک کنید.