77 طرح جهاد کشاورزی کردستان خرداد ماه به بهره برداری می رسد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

77 طرح جهاد کشاورزی کردستان خرداد ماه به بهره برداری می رسد - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار گیلی نت، پیمان اسکندری عصر یکشنبه در جمع اصحاب رسانه کردستان اظهار کرد: «تولید پایدار، صادرات و تنظیم بازار ماندگار» شعار جهاد کشاورزی استان است که رشد اقتصادی و اشتغال را به دنبال دارد.

وی با اشاره به وجود مشکلات حوزه گوشت مرغ در سنوات گذشته افزود: امسال چهار هزار تن مرغ صادر شده که هزار و یکصد تن آن از مرز باشماق صادر شده است.

وی با بیان اینکه در چند ماه اخیر نوساناتی در قیمت نرخ گوشت مرغ نداشتیم، افزود: امیدواریم تا در زمینه گوشت قرمز نیز به ثبات قیمت دست یابیم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اجرای حوزه زیرساخت ها شامل پروژه های آبخیزداری و پروژه آب و خاک در استان تصریح کرد: در حوزه آب و خاک اقداماتی مانند پایاب سد، احیای قنوات و غیره را انجام شد که یک هزار و 700 هکتار از اراضی گاران، از دهکانان سروآباد 600 هکتار و در پایاب سد قشلاق یک هزار و 500 هکتار اراضی به آبی تبدیل شد.

بهره برداری از پایاب سد امیرآباد در کردستان

وی بیان کرد: بهره برداری از پایاب سد امیرآباد و رمشت و فاز توسعه سد گاران نیز در سال جاری پیگیری می شود.

اسکندری با بیان اینکه افزایش تولید گوشت قرمز هدف ما در سال جاری است، افزود: احیای دامداری را در منطقه سارال به عنوان یکی از پروژه های جهاد کشاورزی و احیای واحدهای راکد دامداری در سال جاری پیگیری و انجام می شود.

وی به افزایش گلخانه های استان از 30 هکتار به 65 هکتار خبر داد و بیان کرد: در توسعه کشت گلخانه ای خبرهای خوبی توسط رسانه ها تهیه و منعکس شد وامید که در سایر حوزه های سرمایه گذاری نیز اطلاع رسانی شود.

افتتاح بزرگترین گلخانه شیشه ای کردستان در سالجاری

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: امسال بزرگترین پروژه گلخانه شیشه ای دیواندره در تیرماه امسال در 6 هکتار بهره برداری می شود.

وی به اقدامات بخش شیلات استان پرداخت و اعلام کرد: در حوزه شیلات فاز دوم دیوزناو و شیلات آلوت 500 تنی بانه در حال انجام است و برنامه جهاد کشاورزی ایجاد شیلات پالنگان دوم در دیوزناو است.

وی با اشاره به بخش صنایع تبدیلی بیان کرد: بسیاری از محصولات به صورت خام فروشی از استان خارج می شد اما خوشبختانه در دو سال اخیر در حوزه سردخانه، انبار و سیلوها افزایش داشتیم و در حوزه صنایع تبدیلی پروژه موثری در حال اجراست که در مریوان امسال بهره برداری خواهد شد.

اسکندری به بخش دام و طیور پرداخت و گفت: واحدهایی که با ظرفیت کامل طی سال گذشته جوجه ریزی نداشتن مشکلاتشان بررسی و سال گذشته 98 هزار تن مرغ تولید شد که امسال به 115 هزار تن می رسد.

3 واحد تولید مرغ تخم گذار در کردستان بهره برداری می شود

وی اضافه کرد: سه واحد مرغ تخم گذار 100 هزار قطعه ای امسال به بهره برداری می رسد و یکی از کالاهای اساسی استان تخم مرغ است که با راه اندازی سه واحد تولیدی یکی از نیازهای استان برآورده می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی اعلام کرد: سال گذشته 288 طرح به ارزش هزار و 618 میلیارد تومان در سه مناسبت به بهره برداری رسید که منجر به اشتغال 4 هزار و100 نفر رسید.

اسکندری یادآور شد: امسال در هفته جهاد کشاورزی که خرداد ماه سال جاری است، 77 طرح به ارزش 368 میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد.

اصحاب رسانه اصل را بر صداقت و انتقال دقیق خبرها به جامعه هدف بگذارند

مسوول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه اصحاب رسانه جامعه را به سمت تعالی سوق می دهند، افزود: اصحاب رسانه اصل را بر صداقت و انتقال دقیق خبرها به جامعه هدف بگذارند

حجت الاسلام ایرانی بیان کرد: همه ما خواهان رشد و پیشرفت کشور هستیم و همه ایرانیان دلسوز به سهم خود برای تحقق این مهم باید تلاش کنند و ما هم باید ملت را به آینده امیدوار کنیم.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» اضافه کرد: مردم باید برای جهش تولید وارد میدان شود و در راستای تحقق آن نقش آفرینی کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "77 طرح جهاد کشاورزی کردستان خرداد ماه به بهره برداری می رسد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "77 طرح جهاد کشاورزی کردستان خرداد ماه به بهره برداری می رسد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.