800 هکتار به اراضی تحت حفاظت محیط زیست اضافه شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

800 هکتار به اراضی تحت حفاظت محیط زیست اضافه شد - خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری گیلی نت، علی سلاجقه پنجشنبه 17 خرداد در آیین گرامیداشت هفته محیط زیست در استان همدان، اظهار کرد: در سه سال گذشته در جلسات شورای عالی محیط زیست 800 هزار هکتار به اراضی تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کردیم و این در حالیست که برخی از دوستان گلایه داشتند که چرا 80 هزار هکتار از اراضی از مناطق تحت حفاظت سازمان انتزاع شده است و بنده در پاسخ گفتم که 10 برابر این رقم اضافه شده است و این اتفاق بی نظیری بود.

وی تصریح کرد: در مسایل میدانی نیز رییس جمهور شهید بر حل مشکلات تاکید داشتند و در حوزه های مربوط به میانکاله، دریاچه ارومیه، تالاب انزلی، هامون و آشوراده به صورت مستقیم ورود پیدا کردند و پیگیر حل این مساله بودند.

وی با بیان اینکه با آگاهی دادن به مردم می توان در حفظ محیط زیست برای نسل های آینده نقش بسزایی داشت، خاطرنشان کرد: روز جهانی محیط زیست فرصتی است برای انسان تا با بازنگری در آنچه که در اثر گسترش نگاه های منفعت طلبانه خود در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه بر طبیعت و محیط زیست وارد می شود، رویکرد خود را در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ ارزش های آن تغییر دهد.

سلاجقه در ادامه با گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار «سهم من در تداوم حیات» به تشریح اقدامات سازمان محیط زیست در دولت سیزدهم و تلاش های شهید جمهور برای حفظ محیط زیست پرداخت و گفت: رییس جمهور شهید در دولت چند شعار را محور و میثاق اصلی خود قرار داده بودند که یکی از آن ها این بود که توسعه فرع بر محیط زیست است که کلامی بسیار ارزشمند و اندیشه بلندی است و کمتر فردی در راس یک دولت و حکومت چنین نگاه بلند و روبه جلویی در حوزه محیط زیست داشتند.

وی تصریح کرد: در میدان عمل نیز ایشان تاکید داشتند که هیچ پروژه عمرانی بدون مجوز محیط زیستی نباید کلنگ بخورد و تا آخر به این میثاق پایبند ماندند و تاکید داشتند محیط زیست جز حقوق عامه است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با توجه به اینکه شعار سال یک شعار اقتصادی بود هر فردی در راس دولت قرار می گرفت به طور قطع همه آنچه را که باید در کشور انجام گیرد را فدای توسعه و اقتصاد می کرد، ولی ایشان همواره به در نظر گرفتن خدا و رعایت قانون تاکید داشتند.

وی یادآور شد: مسیری که در دولت مردمی و انقلابی بنیان گذاشته شده، از خدمتگزاران مردم در عمق دشت های سوزان خوزستان، سمنان، کرمان تا محیط بانان ارتفاعات صعب العبور و سخت و همه کارشناسان ادامه خواهند داد.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: زمانی که قرار شد وظایف رییس جمهور در بخش محیط زیست به بنده تفویض شود، ایشان توصیه کردند که هم محیط زیست کشور حفظ شود و هم شرایط اقتصادی، مردم منتظر هستند این دولت که به عنوان دولت مردمی و انقلابی سر کار آمده است، یک انقلاب را در اقتصاد کشور ایجاد کند، پس باید این دو رکن مهم را در کنار یکدیگر داشته باشید.

معاون رییس جمهور با اشاره به دستور شهیدجمهور درباره 411 ابرپروژه برزمین مانده محیط زیست، گفت: آیت الله رییسی در زمینه آشوراده و میانکاله خود وارد میدان شدند.

سلاجقه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان همدان اقتصادش بیشتر بر پایه کشاورزی است منابع خاک در خطر است و باید الگوی کشت علمی رعایت شود تا آب و خاک حفظ شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "800 هکتار به اراضی تحت حفاظت محیط زیست اضافه شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "800 هکتار به اراضی تحت حفاظت محیط زیست اضافه شد – خبرگزاری گیلی نت | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.